• Bist 100
  99806.2
 • Dolar
  5,6857
 • Euro
  6,3984
 • Altın
  258,4570
İstanbul
21 / 29
0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Ac durur o parayı öderdi

Milli yüzücümüz Derya Büyükuncu’yu sporseverler ve aktüeliteyi takip edenler dışındaki vatandaşlarımız, Survivor macerasında tanımıştı...
“Denizden korkan milli yüzücü” fotoğrafına önceleri kimse anlam verememişti ya, Büyükuncu sürekli havuzda yüzmüş olmanın getirdiği alışkanlıktan söz açınca, anlayışla karşılamıştık.
Onlar sadece hıza ve rakiplerine odaklıydı, denizdeki gibi diğer canlılarla karşılaşmaya değil.
Survivor’da son haftaya kadar kıyasıya rekabette olduğu Nihat Doğan, sosyal paylaşım sitesi üzerinden Derya’ya söylemedik laf bırakmamıştı o tarihlerde.
2012’de Londra’da düzenlenen oyunlara katılmayacağını duyduğunda Twitter üzerinden paylaştıkları, hafızamda kaldığı kadarıyla; “Annem bile olimpiyatlara gider, Derya Büyükuncu gidemez. Derya olimpiyatlara ancak turist olarak gider. Mesele havuzun temiz sularında yüzmek değil, mesele hayatın okyanusunda, köpek balıklarıyla yüzüp, delikanlıca, şereflice durmaktır. Bencil sünepe, SMS dilencisi” Boyutundaydı. Nihat’a bu sözlerinden dolayı kızanlar olmuştu o tarihte.
Birinciliği Derya’ya kaptırdığı için hırs yaptığı iddiaları atıldı ortaya.
Nihat Doğan dümdüz bir adamdır...
Ne davranışlarını, ne fikirlerini, ne de söylemlerini eğip, büker.
Bu yüzden ne kadar seveni varsa, o kadar da sevmeyeni var zaten.
Onun için doğru olan her şey nefret bile kazanacak olsa, yapılmalıdır..
Nihat’ın hangi çerçeveden, baktığını görebilenlerdenim.
Survivor macerasında Derya Büyükuncu’ya bunca kafayı takma sebebi, sadece birinciliği kaptırmak olamazdı. Hakkında açılan davaya rağmen vazgeçmedi, başka  bir şey anlatmaya çalışıyordu çünkü.
Nitekim dün medya, Derya Büyüuncu’nun Survivor’da kazandığı büyük para ödülü için oy isterken sarf ettiği ve sözleşmeye yazılan Işitme Engelli Çocuklar için 250 bin TL’lik bağışı yapmadığını açıkladı. Acun Medya Amerika’ya yerleşen milli yüzücümüze 3 aydır ulaşamıyormuş. Bir hafta daha bekleyip, dava açacaklarmış.
Nihat Doğan’la aralarında kulvar farkı! var diyenler, haklıymış. Nihat aç durur o parayı öderdi, söz verdiği gibi.

İdil Çeliker Diğer Yazıları