• Bist 100
  95.182
 • Dolar
  5,8042
 • Euro
  6,6280
 • Altın
  267,9980
İstanbul
20 / 28
0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Nazar etme ne olur

Vatandaşlık görevimizi Kadıköy İlçesi’nde ifa ettik...
Kızım ve yaşıtları ilk kez oy kullanacakları için, üniversiteye giriş sınavı heyecanındalardı...
Yaşlısı, engellisi, acemisi, erken saatlerde uzun kuyruklar oluşturdu.
Yine de, sandık başına gitme gereği görmeyen çok sayıda vatandaşımızın olduğuna tanıklık ettik...
“Seçmen kağıdım gelmedi” ya da “Bir oydan ne çıkacak?” diyenler çoğunluktaydı. Seyahate çıkanların sayısı da azımsanacak gibi değil.
Biliyor musunuz ki; sandıktan çıkan sonuçları beğenmeyip eleştiren, oyunbazlık yapıldığını iddia edenlerin önemli bölümü, sandık başına gitmeyenlerden oluşuyor.
Ekran başında, heyecanlı bir maç izler gibi atıp, tutanlara önce sorun lütfen; “Oy kullandın mı?” diye...
Kullanmadılarsa, eleştirilerine de, ürettikleri dedikodulara da kulak asmayın.
Deyin ki, “Sandıkta ‘oyun’ yok, gönül vermişlerin oyu var. Nazar etme ne olur, çalış senin de olur.”
Başarı, her kulvarda başarıdır. Kutlamayı, “Memleketimiz için hayırlı olsun” demeyi de bilmek gerek.
Kavgayla, bel altı saldırılarla bir yere varılamadığı sanırım artık daha net fotoğraflanmıştır.
İnsanlarımız , her koşulda inanacağı, güveneceği, ölümüne peşinden gideceği Kahraman istediğini, bir kez daha mühürlendi sandıkta.
O kahraman da; Recep Tayyip Erdoğan... Diğerleri kendi Genel Başkanları’nı, başkan adaylarını yerden yere vuradursun kapı aralarında, öyle büyük bir kesim var ki, “Sadece Recep Tayyip Erdoğan olsun yeter” diyen, aklınız şaşar. Bu yerel seçimler de, gelecek genel seçimde de durum zerre değişmeyecek.
AK Parti, 2002 yılındaki ilk seçim kampanyasında, “40 yıllığına geldik” ibareli Türk kahveleri dağıtmıştı vatandaşa... Toplumu doğru okumuşlar. Her seçimden “Bu kez sandığa gömülecekler” diyenlere inat, güçlenerek çıkıyorlar. Şimdi, çalışma zamanı. Sadece muhalefet değil, iktidar için de.
Öncelikler gençlerin hedeflenmesi gerekiyor. Genel seçimde ilk kez oy kullanacak çok sayıda gencimiz olacak çünkü. Kemikleşmiş oyların aksine, kaygan zemindeler. Aynı dili konuşacak, algılarını, hedeflerini keşfedecek ekipler gerek. Gönüllü bol ya, organizasyon şemasını çizenler onlardan ne kadar haberdar muğlak.,.
Bu vesile ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyorum.

Acımasız çark

Hey gidi hey... Sinem Kobal ve yollarını ayırdığı nişanlısı Arda Turan’la ilgili haberlere bakınca, Sinem için “Arda Turan’ın eski nişanlısı” ibaresi kullanıyor nicedir...
Oysa ilişkinin ilk zamanlarında, şöhret yoluna çoktan girmiş, yıldızı ışıl, ışıl parlayan bir genç kızdı Sinem...
Ihtimal ki, Arda için pek çok projeyi elinin tersiyle itti o süreçte. Rakiplerinde geriye düştü, en gönüllüsünden...
Ne kadar acımasız bir çark bu. Sinem ve Arda sadece birer örnek. Benzerleri çok.
Bir anda size yetişip, hatta geçen bir başka ünlünün adı altında anılma durumuna nicedir aşinayız. Belki bu yüzden “Bilmem kimin hanımı, sevgilisi” olarak tanımlanmanın bir tür “kariyer” olduğu varsayanlar mevcut piyasada. Kartlarını da bu sisteme göre açıyorlar haliyle...
Sinem Kobal uzun süredir büyük bir projede yer almadı. “Çalışmalar var” dese de, henüz elle tutulur, gözle görülür boyutta değil. Emin olun, sağlam bir projeyle gelirse gündeme, bu kez de Arda için “Sinem’in eski nişanlısı” etiketi takılır. Aslına bakacak olursanız, en doğrusu Beren Saat ve Kenan Doğulu çifti gibi eşit şartlarda şöhret sınırlarında dolaşmak ve sürekli kendi kimlikleriyle anılmak...

İdil Çeliker Diğer Yazıları