YAZARLAR

Şenol Güneş böyle istedi

Şenol Güneş’in “Biz her takıma karşı aynı oyunu oynarız” mantalitesi, Beşiktaş adına ilk 45 dakikanın heba olmasında en büyük etkendi. Daha 1 ay önce Fenerbahçe’nin tabiri caiz ise sakatlıklardan elde kalan yarım kadrosu ile Medipol Başakşehir’i nasıl yendiği ortadayken, geçtiğimiz hafta Aytemiz Alanyaspor yine aynı yöntemle Başakşehir’e 4 gol atmışken, Beşiktaş neden Göztepe’nin Başakşahir’e uyguladığı taktik ile sahaya çıktı anlamak gerçekten mümkün değil.  

Son 3 sezon Başakşehir’in, Süper Lig’in geriye kalan 17 takımına şunu çok iyi öğrettiği bir gerçek. Bana karşı oynuyorsanız, bana göre taktik belirleyip, bana göre oyuncu kadrosu ile sahaya çıkmalısınız. Abdullah Avcı, orta alanda Emre’nin olmayışını 2 yerine 3 oyuncu üzerine kurguladığı libero sistemiyle hissettirmedi. Beşiktaş’ın oynaması gerektiği oyunu, Başakşehir oynayarak topu da oyunu da ileride tutup Beşiktaş’ın en iyi yaptığı işi bıçak gibi kesmiş oldu. Mossoro çıkana kadar orta alanda 2 top dahi yapamayan Beşiktaş, Mossoro’dan sonra orta saha ve ileride biraz daha top tutabildi. Maçın kırılma anı her zaman pozisyon özelinde anlatılmaz. Bu maç için kırılma anı, Beşiktaş’ın oyuna başlaması gerekilen 11 ve taktik anlayış için Şenol hocanın 60 dakika beklemesiydi. İlginç olan ise, gerek hoca, gerekse futbolcuların bu maçın şampiyonluk maçı olduğunu bilmemesiydi. 

Şimdi soru şu. Mustafa Cengiz’in dün akşam bahsettiği Derin Galatasaray kim? Neden devreye girmeli? Savcılar bu cümle için soruşturma açacaklar mı? PFDK bir hamle yapacak mı?

Şafak Malatya Diğer Yazıları

Sakat sakat

02 Aralık 2018

Can suyu

24 Kasım 2018

Aksakallı

09 Kasım 2018

Ağır bilanço

03 Kasım 2018

Umuda uyanış

29 Ekim 2018