• BIST
  115748
 • Dolar
  6,8612
 • Euro
  7,7521
 • Altın
  392,1350
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
10 Ekim 2019 Perşembe 08:00:00 - Güncelleme:09 Ekim 2019 Çarşamba 22:05:00

Unkapanı harabesi

Her gün binlerce araç ve yayanın kullandığı Unkapanı Köprüsü altgeçidi tehlike saçıyor. Ağustos ayında yaşanan sel felaketinde kolonları patlayan ve demirleri çürüyen geçit, tinercilerin de yuvası haline geldi. 

İstanbul’da gün içinde binlerce aracın yükünü taşıyan Unkapanı Köprüsü altgeçidi, kaderine terk edildi. Sel sonrası kolonları patlayan, tavan betonları dökülen ve onarılmayan geçidin kolonlarıyla demirleri de bakımsızlık yüzünden çürümeye başladı. 

ACİL TADİLAT YAPILMALI 

Demirlerinin büyük bir kısmının betonlardan çıktığı görülen altgeçit tehlike saçıyor. Yıkılmaya yüz tutan geçitteki bir diğer tehlike de, evsizlerin ve tinercilerin yuvası haline gelmesi. Yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan ve akşam saatlerinde tinercilerin ateş yakıp barındıkları geçitten geçmeye korkar hale gelen vatandaşlar, bir an önce tadilat yapılmasını istedi. Geçidi korkarak kullandığını belirten Mehmet Çelik isimli vatandaş, 8 Ağustos'taki sel felaketinde suyla dolan geçitte “Cici Baba” lakaplı Sezai Güdek’in (59) hayatını kaybettiğini hatırlatarak ‘’Hem insan sağlığı hem de altından geçen araçlar için çok tehlikeli. Bu tehlikeyi yetkililer görmüyor mu? Köprü her an yıkılabilir. Yetkililerin çözüm bulması gerekiyor” dedi. 

8 Ağustos'ta yaşanan selde suyla dolan geçitte  “Cici Baba” lakaplı evsiz Sezai Güdek (59) hayatını kaybetmişti.

İstanbul’un en merkezi yerlerinden birinde olan geçit, saçtığı tehlikenin yanı sıra bu haliyle görüntü kirliliğine de yol açıyor. 

KORKARAK GEÇİYORUZ 

Engin Ekmenoğlu da “Görünüşünden de anlaşılacağı üzere yıkılacak gibi duruyor. Korkarak geçiyoruz’’ dedi. Mehmet Özlenoğlu ise “Gördüğünüz tam bir harabedir. Bu manzara İstanbul’a yakışmıyor. Uzun zamandır bu köprünün, atından geçiyorum hep böyle bakımsız olduğunu görüyorum. Köprünün yüksekliği fazla olmadığı için bazen kamyonlar çarpıyor. Ben bir otobüsün çarptığını görmüştüm bir keresinde” diye konuştu.