0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
13 Ağustos 2021 Cuma 18:00:00 - Güncelleme:13 Ağustos 2021 Cuma 18:00:00

Köylülere uygulamalı afet eğitimi

Düzce'de ormanlık alanların yangınlardan korunması amacıyla köy sakinlerine yönelik yangın bilinçlendirme seferberliği başlatıldı. Gölyaka Kaymakamlığı, Gölyaka Halk Eğitim Merkezi ve Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü iş birliğiyle köy sakinleri, yangının çıkış sebepleri ve alabilecekleri önlemler konusunda uygulamalı eğitimden geçirildi.

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürü Mehmet Ali Kahraman, vatandaşların yangına karşı duyarlı olmaları gerektiğini söyledi.

Yangının çıkış sebeplerini ve yapılması gerekenleri uygulamalı gösterdiklerini ifade eden Kahraman, "Yangın konusunda vatandaşlarımızın bilinçlenmesi gerekiyor. Gölyaka Halk Eğitim Merkezi, bu konuda elini taşın altına koydu ve bir program hazırladı. Gölyaka ilçemizin ardından diğer ilçelerimizde de yangın konusunda vatandaşlarımızı bilinçlendireceğiz." diye konuştu.

Yangının çıkış sebebinin engellenmesiyle etkisiz hale geleceğini vurgulayan Kahraman, "Asıl amacımız doğadaki canlıya faydalı olmak, çocuklarımıza iyi gelecek bırakmak. Yeşili ve doğayı korumak bizim görevimiz." dedi.

Gölyaka Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Beyter de Akdeniz ve Ege'deki yangınların insanları bilinçlendirmelerinde etkili olduğunu belirterek, oluşabilecek yangınları bilinçli kişilerle engellemeye çalıştıklarını kaydetti.

Etiketler : Düzce köylü eğitim yangın söndürme
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX