0530 708 54 54
0530 708 54 54
17 Temmuz 2021 Cumartesi 07:52:00 - Güncelleme:17 Temmuz 2021 Cumartesi 10:26:00

Haftalık burç yorumları! Aslan sabırlı Başak radikal kararlar peşinde

Haftalık burç yorumları... Burçları bu hafta neler bekliyor? 20 Temmuz günü Merkür ile Uranüs arasında olumlu etkileşim var. Değişim yaratacak kararlar alabilirsiniz. Aslan Burcu, ev ve aile ilişkilerinde biraz daha sabırlı ve kontrollü olacak. Başak Burcu ise geçmişten beri süre gelen sorunlu ilişkilerini bitirecek, kendine yeni bir yol çizecek.

Güneş ile Plüton arasında 18 Temmuz günü zorlayıcı etkileşim var. Hayatınızdaki otorite figürleri ile aranızda güç savaşları gündeme gelebilir. Hedeflerinizi gerçekleştirmeye çalışırken krizleri etkin yönetmeniz gerekebilir. Aşırı şüpheci davranmayın. Kin ve intikam gibi olumsuz motifleri nötralize edin. Kendi gölge yönlerinizi görmezden gelmeyin. 20 Temmuz günü Merkür ile Uranüs arasında olumlu etkileşim var. Değişim yaratacak kararlar alabilirsiniz. Yeni seçenekleri farkına varabilirsiniz. Kendinizi daha yaratıcı hissedebilirsiniz. Özgürleşme ihtiyacınız ön planda olabilir.

DETAYCI OLUNACAK

22 Temmuz günü Venüs Başak burcuna geçecek. Takip eden haftalarda ikili ve sosyal ilişkilerde daha gerçekçi, detaycı ve garantici davranmanız mümkün olabilir. Ancak ilişkilerde takıntılı, katı, eleştirel ve müşkülpesent bir tutum içinde olmayın. Aksi halde ilişkileriniz bitebilir. Detaylarda kaybolmak yerine bütünü görmeye çalışın. Armudun sapı üzümün çöpü derken yalnız kalabilirsiniz. 22 Temmuz günü aynı zamanda Venüs ile Jüpiter arasında zorlayıcı etkileşim var. Beklentilerinizi çok yüksek tutarsanız ve abartılı tepkiler verirseniz ilişkileriniz bitme noktasına gelebilir. Sakin olun, fevri olmayın. Aynı gün Güneş Aslan burcuna geçiyor. Bir ay boyunca eğlence hayatı, yaratım süreçleri ve idari işler ön plana çıkacak. Eğlenmeye devam ederken, kendinizi bulaşıcı hastalıklardan korumayı da ihmal etmeyin. 24 Temmuz günü Kova burcunda dolunay var. Dünyada ve hayatınızda beklenmeyen gelişmeler olabilir. Şaşırtıcı, şok edici ve düzen bozucu olaylar gündeme gelebilir. Olumlu açıdan farkındalık düzeyiniz artabilir, özgürleşmek için inisiyatif kullanabilirsiniz. Ancak Satürn de kova burcunda olduğu için, önünüzdeki engelleri aşmak kolay olmayabilir. Korkularınızın yüklerinden arınmanız gerekebilir.

SIRLAR DUYULACAK

Dünyada skandallar gündeme gelebilir. Sırlar açığa çıkabilir. Çok şaşırtıcı gelişmeler yaşanabilir. Doğal afetlerle ilgili gündem oluşabilir. Teknoloji, uzay, bilim ilişkili sürprizler yaşanabilir. Ancak bilim ve teknoloji aynı zamanda yoğun bir eleştiriye maruz kalabilir. Beklenmeyenin bekleneceği bu haftada sürprizlere açık olun. Korkuların kuşatıcı etkisinden arınarak, kendinizi özgür bırakın. Değişim için hazırlıklı olun.

KOÇ

Kendinizi her açıdan daha keyifli hissetmeye başlıyorsunuz. Moraliniz bir hayli yüksek ve etrafınızdaki insanlara paylaşımda bulunmaya fazlasıyla heveslisiniz. İçinde bulunduğunuz duruma uygun adımlar atmayı başardığınız sürece her şey daha da iyiye gidecek. Sorunları tamamen geride bırakmak isteyeceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Aşk ve ilişkilerde birlikte olduğunuz kişiyle aranızda sorun varsa çözüm arayışlarına yönelmelisiniz. Dengeleri zorlamaktan kaçınmanız gerekmekte. Her şey her zaman sizin istediğiniz gibi gitmez unutmayın. Hata yapmadığınız sürece mutluluğa ulaşabileceksiniz. Güzel gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kariyer hayatınızda çabalamaktan kaçınmayacak ve sorumluluklarınız doğrultusunda hareket edebileceksiniz. Elinizden gelenin en iyisini yapabileceğiniz bir süreçtesiniz. Doğru olduğunu düşündüğünüz adımlar atmalı ve kontrolü elinizde bulundurmalısınız. Maddi anlamda Elinize geçen fırsatları doğru anlamda değerlendirmelisiniz yoksa sonuçlarına katlanan yine siz olacaksınız. Tabi bu durumda oluşabilecek olumsuzlukları gözünüzde büyütmekten de kaçınmalısınız. 24 Temmuz Cumartesi günü Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay ile birlikte sosyal çevre yakın arkadaş veya sizin uzaklara seyahat etme konusu ile ilgili gündemleriniz olabilir ve size iyi gelecektir.

BOĞA

Bu hafta disiplinli iş bitirici tazminat nafaka gibi konular ve bunları çözümleyeceğiniz bir hafta. Kadersel döngüler de yaşayacağınız bir hafta sizi bekliyor. Ortaklı işler, eşten veya ortaktan gelen paraların yönetimi veya beklediğiniz bir paranın gelmesi olası. Aile konuları gündeminize gelebilir. Ev almak yer değiştirmek veya yeni bir olayı başlatma enerjisi hissedebilirsiniz. Bu hafta evli olan yengeç burçları çocukları ile vakit geçirmek isteyebilir veya eğlenceli bir zaman dilimi yaşayabilirsiniz. Bu aralar çok çalışıyor ve sağlığınızı ihmal ediyorsunuz. Biraz kendinize zaman ayırmalı ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Kendinizi hiçbir konuda zorlamamaya çalışmalısınız. Üzerinizdeki baskının bir hayli artış gösterme ihtimali var. İçinde bulunduğunuz durum değişim gösterecek olsa da üstesinden gelebileceksiniz. Tercihlerinizin her açıdan önemli olabileceğini de unutmamalısınız. Hata yapmadığınız takdirde her şey daha da iyiye gidebilir. Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay ile birlikte kariyer, toplum önü statünüz, aileniz ile ilgili konularda güzel gelişmeler yaşanabilir. Kariyer anlamında başarılara imza atma vakti.

İKİZLER

Uzun zamandır adım atmak istediğiniz konular hakkında karar zamanı. Rutin işleriniz birlikte çalışma yaptığınız insanlar ile iletişiminiz de yüksek olacağı bir hafta denilebilir. Aşk ve ikili ilişkiler konusunda ise iletişim diliniz daha yumuşak olabilir ve aşk konusunda mutlu olabilirsiniz. sürpriz gelişmeler gündeme gelebilir. Aktiviteler açısından kendinizi daha yoğun hissetmeye başlıyorsunuz. Yerinizde duramayacaksınız. Sürekli hareket halinde olabileceğiniz bir dönem. Dengeleri zorlamadığınız sürece her şeyin daha da iyiye gidebileceğini unutmayın. Üzerinizdeki anlamsız baskıdan da bir an önce kurtulmaya çalışmalısınız. Dolunay ile birlikte ticaret yurtdışı bağlantılı işlemler yüksek öğrenim veya akademik alanda yapacağınız bazı durumlar ile birlikte yolculuklara çıkabilir ve keyif alabilirsiniz.

YENGEÇ

Günlük rutinlerinizi hızlıca halletmek isteyeceğiniz zamanlar. Enerjinizi doğru işlere sağlayabildiğiniz sürece sorun ya da sıkıntı ile karşılaşmayacaksınız. Sizi memnun edecek ve huzurlu hissettirecek adımlar atıyorsunuz. Genel olarak istediklerinize ulaşmayı başaracaksınız. Etrafınızdaki insanlarla aranızda ne kadar sorun varsa onu çözümlemeye çalışacaksınız. İlişkiler konusunda daha planlı ve programlı hareket edeceksiniz. Olumlu sonuçlar almak için biraz daha beklemede kalmanız gerekebilir. İletişim gücünüz, birlikte olduğunuz kişiyle daha fazla yakınlaşmanızı sağlayacak. Güzel gelişmelerle karşılaşabileceğiniz bir gündesiniz. İş ve kariyer hayatınızda Gereğinden hızlı hareket ettiğiniz sürece her şeyin karmaşık olmasına neden olabilirsiniz. Bırakın, mevcut şartlar devam etsin. İstediklerinize ulaşabileceğiniz zamanlar yakın. Parasal kaynakların yönetimi konusunda elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Olumsuzlukları geride bırakmanın yollarını aramanız gerekiyor. Elinize geçen fırsatları net olarak değerlendirmeye almalısınız. Dolunay ile birlikte her türlü ortaklaşa işlemleriniz, alacak verecek dengeniz banka kredi nafaka işlemleri gibi durumlarınızın sonuçlanması olası.

ASLAN

Ev ve aile ilişkilerinde biraz daha sabırlı ve kontrollü olmalısınız. Dengeleri zorlayabilecek her ne varsa ondan uzak durmaya çalışın. Dengeler karmaşıklık gösteriyor olsa da üstesinden gelebileceksiniz. Kontrol duygunuz da ağır basmaya başlıyor. Tadınızı kaçırabilecek her ne varsa ondan uzak durmaya çalışın. Gelişmeler üzerinde etkinlik göstermenin yollarını aramalı ve elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız. Aşk hayatınızda birlikte olduğunuz kişiyle aranızdaki sorunları ortadan kaldırmanın yollarını aramalısınız. Kendinizi doğru ifade edebildiğiniz takdirde herhangi bir zorluk da yaşanmayacak. Huzurlu ve mutlu hissetmek için biraz daha beklemede kalmalısınız. İş ve kariyer hayatınızda mesleki anlamda daha kontrollü ve bilinçlisiniz. İçinde bulunduğunuz durumlar ne kadar karmaşıklık gösteriyor olsa da üstesinden gelme şansınız var. Etkin adımlar atabileceğiniz bir gündesiniz. Kova burcunda gerçekleşecek Dolunay ile birlikte ikili ilişkinizde karar verme zamanı. Bu her türlü ilişkiler için geçerli. Kontratlar imzalar anlaşma ile ilgili bir takım gelişmeler yaşanabilir.

BAŞAK

Olumlu güzel etkiler var. Çünkü gökyüzünde daha iyicil dengeler var. Arkadaşlık ilişkileri güzel görünümlerde. Kariyer alanında iyi gelişmeler yapabilirsiniz. Kadersel anlamda beklediğiniz haberler, kısa seyahatler gündeme gelebilir ve kardeşler ile ilgili gelişmeler yaşanabilir. Düşüncelerinizi harekete geçirmek için adımlar atacaksınız ve kendinizde olan bilgileri paylaşmak isteyeceksiniz. Geleceğe dönük kararlar vermek adına adımlar atacaksınız. İkili ilişkilerde geçmişten kalan bir bitiş söz konusu. Canınızı sıkan sizi üzen bir aşk var ise artık son nokta konulacak. Ortaklı işlerde alacak verecek dengesini bozmadan hareket etmenizde fayda var. Eğitim konularında ise uzun zamandır bekleyen ve bir türlü adım atmadığınız bir eğitime başlangıç yapacaksınız. İlişki konusunda gizli kalan ve açığa çıkarmadığınız bir aşk var ise dikkatli olmanızda fayda var diyebiliriz. Mevcut ilişki var ise şifalandırma zamanı. Dolunay ile birlikte günlük rutinleriniz çalışma potansiyeliniz birlikte çalışma yaptığınız kişiler ve sağlığınıza da dikkat etmeniz gereken zamanlar diyelim.

TERAZİ

Gönlünüzün istediği gibi hareket etmek ve eğlenebileceğiniz adımlar atmak isteyeceksiniz. Etrafınızdaki insanlarla son derece ahenk içerisinde olabileceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Her şeyin daha hoş ve heyecan verici olmasını arzu edecek ve bunun için çaba sarf edeceksiniz. Düşünceleriniz değişim gösterecek olsa da üstesinden gelebileceksiniz. Dengelerin karmaşıklık göstermemesi için elinizden geleni yapmaya çalışın. Aşk ve ilişki hayatınızda beklenmedik gelişmeler gündeme gelecek olsa da sizin istediğiniz gibi olacak. Karmaşadan uzak durmayı başardığınız takdirde her şey daha da iyiye gidebilir. Olumsuzluklara çok fazla takılı kalmayın. Dengeli olmanız gereken bir hafta. Size verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmalısınız. Anlaşılabilir adımlar atmanız gereken bir süreçtesiniz. Sizi zorlayabilecek bazı etkiler alsanız da üstesinden gelebileceğiniz biliyorsunuz. Dolunay ile birlikte aşk hayatınız, hobileriniz daha göz önünde olmaya başlayacağınız ve kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

AKREP

Düşündüklerinizin dışında gelişmeler gündeme gelebilir. Duygularınızı ve düşüncelerinizi daha net ifade etmeye çalışmalısınız. İçinde bulunduğunuz durum kafanızın karışmasına neden olabilir. Geçmişte yaşadığınız tüm sorunları ve sıkıntıları da masaya yatırmak isteyeceksiniz. Dengeleri tamamen lehinize çevireceğiniz zamanlar geliyor. Kontrolü elden bırakmayın. İlişkiler konusunda duygusal olarak kendinizi yoğunluk içerisinde hissedebilirsiniz. İstediklerinize ulaşma arzunuz, birlikte olduğunuz kişiyle ufak tefek sürtüşmeler yaşanmasına neden olabilir. Kontrolü tamamen elinizde bulundurmaya çalışmalısınız. Kariyer anlamında sizi memnun edebilecek gelişmeler gündeme gelebilir. İstediklerinize ulaşmanızı sağlayacak adımlar atacaksınız. Güzel gelişmelerle karşılaşabileceğiniz bir süreç. Maddi anlamda daha sabırlı olmalısınız. İçinde bulunduğunuz durum ne kadar zorlayıcı olsa da üstesinden gelebileceksiniz. Gereksiz harcamalardan kaçınmalısınız. Dolunay ile birlikte aile, yuva konuları belki taşınma veya evinizde tadilat yapma ya da yaşam alanınız ile ilgili güzel gelişmeler olabilir.

YAY

Bu hafta maddi durum ortaklı işler ve içinden çıkamadığınız bir takım parasal konular gündeminiz olabilir. Sağlık konusunda özellikle dikkat etmenizi iletmek isterim. Çok çalışıyor ve kendinizi çok ihmal ediyor olabilirsiniz. Kendinizi iki farklı duygu içerisinde kalmış gibi hissedebilirsiniz. Bilinçaltınızda sizi zorlayan her ne varsa onun üzerine gitmeli ve çözüm yollarına yönelmelisiniz. İstediklerinize ulaşmakta aklınıza koyduğunuzu yaparsınız ancak yine de tedbiri elden bırakmamaya çalışın, önünüzü görün. Enerjinizdeki yoğunluktan en doğru şekilde yararlanmalısınız. Olumsuzlukları gözünüzde çok fazla büyütmeyin her şey tıkır tıkır işliyor. Sakin kalın, Dolunay ile birlikte kardeşler kuzen onların bir takım işlemleri belki kısa seyahatler veya başlamak istediğiniz eğitimler gündem olabilirken, arabanız ile ilgili de bir takım durumlar söz konusu olabilir.

OĞLAK

Yaşamsal konularda kendinizi daha enerjik hissetmeye başlıyorsunuz. Yeni gelişmeler üzerinde yoğunlaşmaya çalışacaksınız. Zaman zaman kafa karışıklığı yaşanacak olsa da kontrolün sizde olduğunu hissedeceksiniz. Etrafınızdaki insanlarla uyumu yakalamaya çalışacaksınız. Bu dönem içinde bulunduğunuz duruma uygun adımlar atın. Aşk ve ilişkilerde birlikte olduğunuz kişiye karşı daha iyimser yaklaşımlarda bulunmalısınız. Ufak tefek tersliklerle karşılaşacak olsanız da üstesinden gelebileceğiniz bir dönemdesiniz. Sizi zorlayan her ne varsa ondan da uzak durmaya çalışın. Keyif alabileceğiniz zamanlar. Kontrolü elinizde bulundurmaya devam etmelisiniz. Her şeyin çok daha iyiye gitme ihtimali var. Amaçlarınızın dışına çıkmamalısınız. Bu hafta meditasyon dua ve içsel olarak kendinize zaman ayırabilirsiniz. Dolunay ile birlikte maddi konularda daha rahat hissedeceğiniz, yeni bir proje veya başlatma enerjileri içerisinde olabilirsiniz.

KOVA

İç dünyanızdaki özgürlük arzunuzdan dilediğiniz gibi yarar sağlayabileceksiniz. Yoğun hisler altındasınız ve bunu doğru yönetebildiğiniz takdirde her şeyin daha da iyiye gidebileceğini unutmamalısınız. İçinde bulunduğunuz duruma uygun adımlar atmanın her açıdan daha önemli olabileceğini unutmamalısınız. Hata yapacak olsanız da buna çok fazla takılı kalmamaya çalışın. Aile yuva konularının önem kazandığı zamanlardan geçiyorsunuz. İkili ilişkilerde duygularınızı ifade etme noktasında ufak tefek sorunlar gündeme gelebilir. Değişim içerisine giriyorsunuz ve bunun da ilişkinize zarar vermemesini sağlamalısınız. Dengeleri tamamen lehinize çevirme şansına sahipsiniz. Mesleki çabalarınızın karşılığını almakta zorlanmayacaksınız. İçinde bulunduğunuz durum zaman zaman değişim gösterecek olsa da üstesinden gelebileceksiniz. Sizin tercihleriniz belirleyici olacak. Maddiyata dayalı konularda daha kararlı olmalısınız. Hata yapmamanız gereken bir dönemdesiniz. Elinizden gelenin en iyisini yapmalısınız Kazanan siz olacaksınız.

BALIK

Yaşamsal konularda daha kararlı davranacaksınız. Aldığınız ve alacak olduğunuz etkilerden en iyi şekilde yararlanma şansınız var. Başkalarını değil kendinizi düşünerek hareket edebildiğiniz sürece sorun ya da sıkıntı yaşamayacaksınız. Enerjiniz harika Süreç ne kadar karmaşık ve yoğun olsa da üstesinden gelebileceksiniz. Kendinize güvendiğiniz sürece siz her şeyi başarırsınız. İkili ilişkilerde kendinizi biraz geriye çekmek isteyebilir ve yalnızlığa ihtiyaç duyabilirsiniz. Duygularınızı ifade etmekten çekineceksiniz. Kendinizi baskı altına alınmış hissetme ihtimaliniz var. Fırsatlar konusunda daha kontrollü ve tutarlı olmaya çalışın. Hata yapmamanız gereken dönemler. İş ve kariyer mesleki olarak yeni gelişmeler gündeme gelebilir. İçinde bulunduğunuz duruma uygun adımlar atmaya çalışın. Fırsatları doğru anlamda değerlendirmenin yollarını aramalısınız. Doğru olana odaklanmanız gereken bir gün. Dolunay ile birlikte belki biraz korkularınız, içsel olarak kendinize dönmeniz belki meditasyon veya dua ile kendinize iyi gelecek zamanlar.

UZMAN ASTROLOG BARIŞ ÖZKIRIŞ