0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Nisan 2021 Perşembe 16:30:00 - Güncelleme:15 Nisan 2021 Perşembe 16:30:00

Bu tablolar can dostları doyuruyor

Konya'da, yaptığı yağlı boya tabloları sosyal medya üzerinden satan ressam Şeyma Kayan, elde ettiği gelirin tamamıyla sokak hayvanlarını besliyor.

Konya'da, yaptığı yağlı boya tabloları sosyal medya üzerinden satan ressam Şeyma Kayan, elde ettiği gelirin tamamıyla sokak hayvanlarını besliyor. Üç yıldır şehir çöplüğündeki sokak hayvanların karnını doyuran 24 yaşındaki Şeyma Kayan, bulduğu yöntemle müşterilerinde ve çevresinde hayvanlara karşı farkındalık yaratmaya çalıştığını söyledi.

Çocukluğundan beri hayvanları çok sevdiğini belirten Kayan, "Yolda bulduğum kaplumbağayı, topraktan bulduğum solucanı, yaralı kuşları hep eve götürüyordum. Benim için çok farklı bir dünya. Yemek verirseniz yiyorlar, su verirseniz içiyorlar. Onun dışında size bir zarar yok." diye konuştu. Kayan, her ay satın aldığı 40-50 kilogram mamayı bayat ekmekle birlikte hayvanlara dağıttığını dile getirdi.

Etiketler : ressam Şeyma Kayan konya sokak hayvanları
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes