0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Ekim 2021 Perşembe 10:00:00 - Güncelleme:14 Ekim 2021 Perşembe 10:00:00

Prenses olmak kolay değil

'Kuruluş Osman' dizisinde Mari Kosses, karakterini canlandıran Şeyma Korkmaz, senaryo gereği at binme ve kılıç eğitimleri aldığını söyledi.

'Kuruluş Osman' dizisinde Mari Kosses, karakterini canlandıran Şeyma Korkmaz, senaryo gereği at binme ve kılıç eğitimleri aldığını söyledi.

Yapımı ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ'a ait, yönetmenliğini Ahmet Yılmaz'ın ve başrolünü Burak Özçivit'in üstlendiği 'Kuruluş Osman' dizisi sezona hızlı bir giriş yaptı. Dizide Mari Kosses, karakterini canlandıran Şeyma Korkmaz, dizinin çekimlerinin yapıldığı Bozdağ Film Platosu'na ilk kez geldiğinde çok heyecanlandığını söyledi. Rolü için at binme ve kılıç kullanma gibi eğitimler aldığını söyleyen Korkmaz, "Çok ciddi deneyimler edindim. At binmeyi ve kılıç kullanmayı öğrendim. Bir haftalık eğitimin sonunda biz atla dörtnala çıkabiliyorduk" dedi. Korkmaz, Harmankaya Tekfuru Mihail Kosses'in kardeşi Mari Kosses, karakteriyle ilgili ise, "Prenses gibi yetiştirilmiş bir kadın. Hizmetkarları var, kalede büyümüş, tüm bunların getirdiği bir kibir var. Bir kırılma noktası olacak. Bu kırılma noktasında çok büyük bir âşk olacak. Kendi taraflarını seçeceği bir an gelecek ve bu seçimi kendisine ait olacak" dedi.

Etiketler : Şeyma Korkmaz Mari Kosses Kuruluş Osman Burak Özçivit
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX