0530 708 54 54
0530 708 54 54
07 Nisan 2022 Perşembe 15:13:00 - Güncelleme:07 Nisan 2022 Perşembe 15:21:00

Google Maps'te büyük yenilik: Paralı yolun maliyetini de çıkartacak

Navigasyon konusunda pazarın en gelişmişlerinden birisi olan Google Maps'e paralı yol fiyatları ekleniyor.

Navigasyon konusunda pazarın en gelişmişlerinden birisi olan Google Maps'e paralı yol fiyatları ekleniyor. Bu sayede kişiler belirledikleri rotaların kendilerine olan maliyetini direkt olarak uygulama içerisinden görebilecek, maliyet yüksek gelirse ücretsiz alternatif yollar seçilebilecek.

Yol fiyatları için lokal işletmeciler ile beraber çalıştıklarını aktaran Google, imkânın ileride diğer ülkelere de geleceğini belirtiyor. Bu ülkeler arasında Türkiye'nin olup olmadığı henüz tam olarak bilinmiyor. Google Maps için başka yenilikler de var. Yakında haritalar iOS ve Android uygulamalarında daha detaylı hale gelecek. Çok yakında kişiler harita üzerinde trafik ışıklarını ve dur tabelalarını da görmeye başlayacak. Böylelikle çok hâkim olunmayan yollardaki sürüşü daha kolay ve güvenli hale getirmek istediklerini aktaran Google, belirli şehirlerde detay seviyesini daha da yükseltecek. Bu tam olarak belli olmayan şehirlerdeki yolun şekli ve genişliği dahi birebir karşınıza getirilecek.

Etiketler : Google Maps'te büyük yenilik Google Maps Türkiye
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX