• BIST
  1330.87
 • Dolar
  7,8158
 • Euro
  9,4809
 • Altın
  461,3880
0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Ocak 2019 Çarşamba 14:37:00 - Güncelleme:30 Ocak 2019 Çarşamba 15:34:00

Bahçeli’den Binali Yıldırım'ın istifa kararına ilk yorum: Faziletli ve erdemli bir davranış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’yi Seçim Koordinasyon Merkezi’nde ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklama yapan Bahçeli, Binali Yıldırım'ın istifa kararını değerlendirdi. Yaptığı açıklamada 'Faziletli ve erdemli bir davranış' ifadesini kullanan Bahçeli 'AK Parti Meclis Başkanlığı için kimi aday gösterirse MHP'den tam destek alacaktır' dedi.

MHP lideri Bahçeli, Binali Yıldırım'ın TBMM Başkanlığı'ndan istifa kararını ''Sayın Meclis Başkanımız televizyon konuşmasında çok sağlıklı bir görüş ortaya koymuştur. Faziletli, erdemli bir davranış'' ifadesiyle yorumladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'yi Seçim Koordinasyon Merkezi'nde ziyaret etti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Bahçeli özetle şu ifadeleri kullandı:

''Bu seçim daha farklı bir önem taşımaktadır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin uygulanabilirliğini sürekli kılmak Türkiye'nin sorunlarını çözümde kararlı olmalarını sağlamak mahalli idareler seçimleriyle bir kez daha test edilecektir. Siyasi partilere bu seçimlerde başarılar diliyoruz. MHP ve AK Parti bu seçimde de bir gönül birlikteliğiyle hareket etmektedir. Adayımız Sayın Özhaseki'dir.

BİNALİ YILDIRIM'IN TBMM BAŞKANLIĞI'NDAN İSTİFA KARARI

Sayın Meclis Başkanımız Cumhur İttifakı anlayışı içerisinde Adalet ve Kalkınma Partisi yönetimi ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olarak sunulmuştur. Adaylıklarla ilgili müracaatın kesinleşmediği bir süreç doğmadan bazı çevreler sürekli hem adayı hem seçimleri şaibe altında bırakabilecek söylemlerle kara propaganda içerisine girmişlerdir. Sayın Meclis Başkanımız televizyon konuşmadında çok sağlıklı bir görüş ortaya koymuştur. Faziletli, erdemli bir davranış. Sağlam bir iradedir. Bu düşüncesine saygı duymalıyız.''