0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Temmuz 2021 Pazar 19:30:00 - Güncelleme:25 Temmuz 2021 Pazar 19:30:00

Tarihi yaşatarak öğretiyor

Konuların daha kalıcı olması adına farklı anlatım metotları deneyen öğretmen Gül Sipahi, öğrencilerinin tarihi adeta yaşayarak öğrenmesini sağlıyor.

Kostümlü canlandırmalar, eğlenceli yarışmalar ve farklı etkinliklerle öğrencilerin tarih dersine ilgisi artıyor.

EZBERCİ YAKLAŞIMDAN UZAK

Mesleğinde dördüncü senesini geçiren ve Kayseri'de özel bir okulda görev yapan 25 yaşındaki öğretmen Gül Sipahi, yaz döneminde telafi eğitimleri kapsamında ders vermeye devam ediyor. Ezberci yaklaşımdan uzak, derslere aktif katılımı sağlayan yarışmalar ve aktiviteler düzenleyen Sipahi, öğrencilerine bazen bilgi yarışmalarıyla bazen de içerisinde sorular olan balonları patlattırarak tarihi hem sevdiriyor hem de öğretiyor.

DERS İÇİN KOSTÜMLER KİRALIYOR

Dersi eğlenceli hale getiren ve öğrencilerin motivasyonunu yüksek tutan Sipahi, dönemleri simgeleyen kostümler kiralayıp öğrencilerine canlandırmalar yaptırarak konuları pekiştiriyor. Gül Sipahi, dersleri alışılagelmişin dışında işlediğini, böylelikle tarihe ön yargılı öğrencileri dersin içerisine çekmeyi başardığını söyledi. Sipahi, derslerde hem kendisi hem de öğrencilerinin çok eğlendiğini anlatarak, "Daha akılcı bir öğrenme gerçekleştiriyoruz." dedi.

"UNUTMASI İMKANSIZ"

Gül Sipahi "Osmanlı dönemini, saray hayatını kostümlü bir şekilde yaptığımız zaman öğrencinin o konuyu unutması neredeyse imkansız oluyor." diyor.

Etiketler : Kostüm Gül Sipahi öğretmen Osmanlı dönemi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX