0530 708 54 54
0530 708 54 54
17 Ocak 2022 Pazartesi 12:00:00 - Güncelleme:17 Ocak 2022 Pazartesi 12:00:00

Gürcistan pazarı Türkiye'den getirilecek ilaçlara açıldı

Kaynak: AA

ABONE OL

Gürcistan pazarı Türkiye'den getirilecek ilaçlara açıldı. Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, ilgili kararnameyi imzaladı.

Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, ülkesinin ilaç pazarının Türkiye'den getirilecek ilaçlara açılmasıyla ilgili kararnameyi imzaladığını bildirdi.

Garibaşvili, Tiflis'te Bakanlar Kurulu toplantısının başlangıcında yaptığı konuşmada, geçen hafta ilaç fiyatlarının düşürülmesi ve kaliteli ilaçların ülkeye getirilmesi yönünde Türkiye'den ilaç almaya karar verdiklerini açıkladığını hatırlatarak "Hükümet kararnamesini bugün imzaladık, dolayısıyla artık Türkiye'den yüksek kaliteli GMP standartlarında ilaçlar ithal edilecek." dedi.

Başbakan Garibaşvili, ilaç fiyatlarında Türkiye ile Gürcistan arasında ciddi fark bulunduğunu, özelikle en çok talep edilen ilaçların Türkiye'de çok daha ucuz olduğunu söyledi.

Etiketler : Gürcistan Başbakanı Türkiye İrakli Garibaşvili
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX