• BIST
  1351.59
 • Dolar
  8,5492
 • Euro
  10,0853
 • Altın
  495,4690
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
21 Nisan 2021 Çarşamba 08:02:00 - Güncelleme:21 Nisan 2021 Çarşamba 08:02:00

CHP'li Engin Altay, Başkan Erdoğan'ı "Menderes'in sonu" ile tehdit etti

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Başkan Erdoğan'ı "Adnan Menderes'in sonu" ile tehdit etti. Skandal paylaşıma "Haddini bil Engin Altay" etiketi altında binlerce mesaj yağdı. İçişleri Bakanı Soylu, tepkisini "Hâlâ darbeyi iktidar aracı gören zavallılar..." sözleriyle dile getirdi. AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "Kılıcınızın iki tarafının da kestiği o kara günler geride kaldı." hatırlatmasında bulundu. AK Parti Sözcüsü Çelik, "Milli iradeye sadece katledilmeyi layık gören zihniyet hala diri." yorumunda bulundu. İletişim Başkanı Altun ise, "Vesayetlerine ve ayrıcalıklarına dokunan herkesi düşman olarak kodluyorlar." ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, katıldığı bir televizyon programında Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı "Adnan Menderes'in sonu" ile tehdit etti. Başkan Erdoğan hakkında "Umarım sonu Menderes'e benzemez." diyen CHP'li Altay'a tepkiler çığ gibi büyüdü.

Süleyman Soylu: "Hala darbeyi iktidar aracı gören zavallılar..."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Tarih fukarası, cahil... Siyasete, demokrasiye, Millete inanmayan, Hâlâ darbeyi iktidar aracı gören zavallılar... "Menderes'in sonunu Erdoğan'a yakıştırmak..." Vallahi sizi, 15 Temmuz'dan beter yaparız..." ifadelerine yer verdi.

Numan Kurtulmuş: "Kılıcınızın iki tarafının da kestiği o kara günler geride kaldı"

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "HaddiniBilEnginAltay" etiketiyle yaptığı paylaşımda şu satırlara yer verdi:

"Yine aynı kafa! Yazıktır. Milletin gönlünde ebedileşmiş Şehit Başbakan Menderes'in sonunu hatırlatmaktan bir türlü vazgeçmiyorlar. Unutmayın! Kılıcınızın iki tarafının da kestiği o kara günler geride kaldı."

Ömer Çelik: "Milli iradeye sadece katledilmeyi layık gören zihniyet hala diri"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Milli iradeyi ölümle tehdit edenlere meydan okuyoruz. Elinizden geleni ardınıza koymayın!" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cumhurbaşkanımızı 'Menderes'in sonu' ile tehdit edenlere diyoruz ki, buyurun gelin, biz buradayız. Siz 'Menderes'in sonu' diye tehdit edin, biz milli irade diyerek dimdik karşınızdayız."

"Bu ülkede milli iradeye sadece katledilmeyi layık gören zihniyet hala diri. O kadar büyük acılardan sonra hala değişmiyorlar. 'Menderes'in sonu'nu vadediyorlar milli iradeye. Ama milletimiz bu katliam siyasetine geçit vermez. Millet egemenliğine bir daha asla göz dikemezler."

Fahrettin Altun: "Milleti tehdit etmek için kullandığınız enerjiyi emperyalist prangalarınızdan kurtulmak için harcayın"

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, bu zihniyetin millet iradesine karşı düşmanlığının tarihsel ve patolojik olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Erdoğan'ın da sonu Menderes'e benzemesin" diyerek açıkça ve alçakça tehdit savuran milli irade düşmanlarına karşı hep ayaktayız. Darbeci zihniyetin zavallıları her daim karşılarında aziz milletimizi bulacaktır.
Bu zihniyetin millet iradesine karşı düşmanlığı tarihsel ve patolojiktir. İsmi Adnan Menderes olmuş Recep Tayyip Erdoğan olmuş fark etmiyor onlar için. Vesayetlerine ve ayrıcalıklarına dokunan herkesi düşman olarak kodluyorlar.
Eski Türkiye hayalleriyle otoriterlik günlerini özleyen, milletimizin tüm değerlerini yerle bir etmek için çırpınan, ülkemizin tüm demokratik kazanımlarını geriye döndürmek için fırsat kollayan darbeci zihniyetin tehditleri anlaşılan hiç son bulmayacak.
Siz kim oluyorsunuz ki sayın Cumhurbaşkanımızı geçmişte idam ettiğiniz merhum Başbakan Adnan Menderes'in sonu ile tehdit etmeye kalkıyorsunuz. Özlediğiniz o günleri çok beklersiniz. Son nefesimize kadar aziz milletimizin iradesi için mücadele edeceğiz.
Darbe ve idam tehditlerinizi siyasi programınızın bir parçası gibi yıllarca tekrarlayıp duruyorsunuz. İşbirliği yaptığınız küresel çeteleri, terör örgütü uzantıları ve vesayet odağı kalıntılarını çok iyi biliyoruz.
15 Temmuz ile birlikte aziz milletimiz kendi iradesini canı pahasına da olsa çiğnetmeyeceğini size ve işbirliği içerisinde olduğunuz küresel çetelere gösterdi. Milletimizi tehdit etmek için kullandığınız enerjiyi emperyalist prangalarınızdan kurtulmak için harcayın.

#HaddiniBilEnginAltay etiketi gündeme oturdu

Başkan Erdoğan'a yönelik skandal ifadeler kullanan CHP Grup Başkanvekili Altay, binlerce sosyal medya kullanıcısının da tepkisiyle karşılaştı.

Twitter'da "#HaddiniBilEnginAltay" etiketi Türkiye'nin en çok konuşulan konuları arasında zirveye yükseldi.