0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
08 Mayıs 2020 Cuma 12:04:00 - Güncelleme:08 Mayıs 2020 Cuma 12:40:00

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde maske zorunluluğu getirildi

Beyoğlu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi için yeni tedbirler aldı. Maske takma zorunluluğu ve 3 metre sosyal mesafe kuralı getirildi.

İstanbul'da son günlerde insan yoğunluğundaki artışla dikkat çeken Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde maske takma zorunluluğu getirildi.

Konuyla ilgili Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü bir açıklama yaptı. Açıklamada, normalleşme sürecinde Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde hareketliliğin artmasının beklendiği belirtildi.

Buna bağlı olarak hastalığın bulaşma riskinin de artacağı ifade edildi. Bu doğrultuda; bölgede maske takma ve kişiler arasına 3 metre sosyal mesafe konulmasına karar verildiği bildirildi.

Alınan tedbirleri uygulamayanlara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'inci maddesi uyarınca ceza kesilecek.

BAKAN KOCA PAYLAŞMIŞTI

Salı günü Twitter hesabından bir fotoğraf paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstiklal Caddesi için "Bugün iyi bir görüntü vermedi" demişti. Bakan Koca'nın paylaşımını takip eden günlerde de İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı'nda insan yoğunluğu dikkat çekmişti.

Etiketler : istiklal caddesi taksim meydanı taksim istiklal maske zorunluluğu Beyoğlu İlçe Sağlık Müdürlüğü Beyoğlu İlçe Sağlık sosyal mesafe 3 metre sosyal mesafe koronavirüs kovid-19 koronavirüs haberleri
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX