0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Temmuz 2021 Salı 15:32:00 - Güncelleme:13 Temmuz 2021 Salı 15:34:00

FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesine ulaşıldı: En son 2021 Mart ayında görüştüm

MİT operasyonuyla Kırgızistan'dan getirilen FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesine ulaşıldı. İnandı, "36 yıldır bu hareketin içindeyim. Gülen ile yüz yüze görüşmelerim oldu, en son 2021 Mart ayında görüştüm. Örgüt bir öz eleştiri yaparak yanlışlarını kabul etmeli ama bunu yapacak cesaret ben de dahil kimsede yok" ifadelerini kullandı." dedi

MİT operasyonuyla Kırgızistan'dan getirilen FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesine ulaşıldı. FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesinde, "Gülen ile yüz yüze görüşmelerim oldu. En son 2021 Mart ayında görüştüm. Adil Öksüz ile Ankara'da bir evde tanıştım. 36 yıldır bu hareketin içindeyim. 2017'den bu tarihe kadar Orta Asya Sorumlusu görevini yürüttüm. Kırgızistan'da ülke imamı olarak görev yaptığım doğrudur" dediği öğrenildi.

İşte TRT Haber'in ulaştığı FETÖ'cü Orhan İnandı'nın ifadesinin detayları...

35-36 senedir örgütte olduğunu söyledi. Üniversiteye kayıt döneminde örgütle tanıştığını söyledi. Sohbetlere katılma himmet getirme konusunda sorumluluk üstlendiğini anlattı. Ankara'daki sohbetler sırasında Adil Öksüz'le tanıştığını söyledi. 2017'den sonra FETÖ'nün Orta Asya sorumlusu oldu. Azerbaycan, Tacikistan, Türkmenistan gibi ülkelerdeki sorumluların üzerindeydi. Elimden geldiğince örgüt yetkililerine pasaport almak için Kırgızistan yetkilileriyle görüştüm.

İnandı, "Gülen ile yüz yüze görüşmelerim oldu, en son 2021 Mart ayında görüştüm" dedi.

KAŞİF KOZİNOĞLU DETAYI...

"Bilgiler tamamen yanlıştır, haremim ve servetim olduğu yanlıştır. Hiçbir ülkenin casusu değilim"

"ÖRGÜT YANLIŞLARINI KABUL ETMELİ"

DHA'nın edindiği bilgiye göre ise, FETÖ'nün Orta Asya Genel Sorumlusu olduğunu itiraf eden Orhan İnandı'nın kendisine yakın örgüt üyelerine, "Çoğu zaman vicdan muhasebesi yapıyorum ve şunu görüyorum; ben de dahil örgüt yöneticileri yüzünden, on binlerce insan işinden oldu, hayatlar alt üst oldu. Bizlerse lüks yaşam sürmeye devam ediyoruz. Bu duruma 'yolun kaderi' diyemeyiz. Örgüt bir öz eleştiri yaparak yanlışlarını kabul etmeli ama bunu yapacak cesaret ben de dahil kimsede yok" dediği ortaya çıktı.

DİNİ NİKAHLI EŞİNİ ÖRGÜTTEN GİZLEMİŞ

Öte yandan Orhan İnandı'nın yaklaşık 15 yıldır Kırgız bir kadınla ilişki yaşadığı, bu ilişkisinden de 2 çocuğu olduğu öğrenildi. İnandı'nın bu ilişkiyi örgütten gizlediği, dini nikahını örgüt dışı bir imama kıydırdığı belirtildi. İnandı gibi dini nikahlı ilişkiler yaşayan FETÖ üst düzey yöneticileri arasında Abdullah Aymaz, Mustafa Özcan ve Harun Tokak'ın da bulunduğu bildirildi.

Etiketler : MİT operasyonu fetö Orhan İnandı Abdullah Ayma Mustafa Özcan Harun Tokak