• BIST
  1337.61
 • Dolar
  7,8144
 • Euro
  9,5013
 • Altın
  462,7380
0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Ekim 2020 Çarşamba 19:14:00 - Güncelleme:28 Ekim 2020 Çarşamba 19:15:00

Bakan Akar'dan Charlie Hebdo tepkisi: Terörün mizah halidir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Charlie Hebdo dergisinin küstah karikatürlerine ilişkin yaptığı açıklamada 'Açıkça terörün mizah halidir' dedi.

Charlie Hebdo'daki yayına ilişkin açıklama yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yapılan bir ifade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah halidir." ifadelerini kullandı.

Ahlaksız karikatür sonrası Charlie Hebdo'ya soruşturma

Bakan Akar, küstah Charlie Hebdo dergisinin İslamiyet'e, Türkiye'ye ve Başkan Erdoğan'a yönelik ahlak dışı saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

Ahlaksız Charlie Hebdo! Tepki yağıyor!

Bakan Akar yaptığı açıklamada "Fransa'da yayın yapan sözde bir derginin İslam dünyasına, ülkemize ve Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik çirkin saldırılarını şiddetle ve esefle kınıyoruz." ifadesini kullanan Akar, şunları kaydetti:

Fuat Oktay'dan Charlie Hebdo dergisine kınama

"Hiçbir kutsal değer tanımayan, ifade özgürlüğü adı altında sistematik olarak İslamiyet'e saldıran bu dergi, yayınları ile AB’nin kuruluş felsefesini oluşturan evrensel ve ahlaki değerleri de çiğnemektedir. Yapılan bir ifade özgürlüğü değil fikir fakirliğidir. Açıkça bir saldırıdır. Terörün mizah halidir. Bu tür yayınların radikal grupların işine yarayacağı ve en çok zararı da nüfusunun kayda değer bir kısmı Müslüman olan Fransız toplumuna verdiği açıktır. Aklıselim, makul ve mantıklı düşünen Fransız halkının da bu çirkin yaklaşıma en güzel cevabı vereceğine inanıyoruz."

Altun'dan Charlie Hebdo'ya tepki: Sessiz kalmayacağız