0530 708 54 54
0530 708 54 54
01 Temmuz 2021 Perşembe 14:01:00 - Güncelleme:01 Temmuz 2021 Perşembe 15:35:00

Akşener'in sözlerine tepki! Çelik: Sömürge valisi demek meşru ve ahlaki değildir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Erdoğan-Milletvekilleri buluşması sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanına sömürge valisi diye ifade kullanan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sert tepki gösteren Çelik, "Herkesin bu konularda dikkatli olması gerekir. Muhalefet yapılacaktır ama bunun sınırları geçmek kimseye yakışmayan bir yaklaşımdır." dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Erdoğan-Milletvekilleri buluşması sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çelik, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e, Başkan Erdoğan'a yönelik sözleri için sert tepki gösterdi.

Ömer Çelik'in konuşmasından satırbaşları;

Vekillerimiz illerindeki konuları gündeme getirdikleri gibi yaptıkları temaslarda vatandaşların taleplerini, hükümetimizden beklentilerini paylaştılar. Bunlar not alınıyor. Hazırladıkları raporları hem genel sekreterimize hem de cumhurbaşkanımızın yanındaki arkadaşlara tevdi ettiler.

Yol haritası çıkarılacak. Ekim-Kasım ayı gibi cumhurbaşkanımız vekillerle tekrar istişare turuna başlayacak. Yeni bir yol haritası çıkarılacak.

Sayın cumhurbaşkanımız bu sene KKTC'de 20 Temmuz törenlerine katılacak. Onu vekillerimizle paylaştı. AK Parti MYK'sı orada olacak. Çok güçlü bir katılım sağlayacağız. Kıbrıs Türkünün yanında olduğumuzu göstereceğiz.

İç ve dış politika konuları olarak vekillerimizin değerlendirmeleri oldu. Bu toplantı ile birlikte bu tur sona ermiş oluyor.

15 Temmuz zaten şehitlerimizin aziz hatıraları ile milletimizin direnişi ile darbeyi bertaraf ettiği milli bir gün. Cumhurbaşkanımızın katılımıyla yine anılacak. 20 Temmuz törenleri... Bu sene özel bir anlamı olacak. KKTC'ye karşı saldırganlığın arttığı dönemde Türkiye Cumhuriyeti Devleti KKTC'nin yanında olduğunu bu sene daha anlamlı bir şekilde gösterecek. O gün hepimiz orada olacağız.

İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER'İN SÖZLERİNE TEPKİ

Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanına sömürge valisi diye ifade kullanmak yakışıksızdır. Milletin oylarıyla seçilmiştir. Türk ordularının başkomutanıdır. Sömürge valisi demek milli iradeye karşı saygısız bir ifadedir. siyasetin gerilimli olduğu anlar vardır. Bir mesele vardır ki o da şudur. Biz nerede duracağımızı, eleştiri ile hakaret arasındaki sınırın geçilip geçilmediğini siyasetçi belirleyemezse siyasetçi kendi durduğu meşruiyet alanını zehirlemeye başlar. Sömürge valisi demek meşru ve ahlaki değildir. Cumhurbaşkanlığı makamının devlet ve millet hayatımızda özel bir yeri vardır. Herkesin bu konularda dikkatli olması gerekir. Muhalefet yapılacaktır ama bunun sınırları geçmek kimseye yakışmayan bir yaklaşımdır.

AK Parti olarak Elmalı Davası'nı yakından takip ediyoruz.

Etiketler : Türkiye Cumhuriyeti Türkiye Cumhuriyeti Devleti KKTC AK Parti MYK
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX