0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Nisan 2021 Çarşamba 19:42:00 - Güncelleme:14 Nisan 2021 Çarşamba 19:42:00

2 haftalık 'kısmi kapanma' başladı

2 hafta sürecek kısmi kapanma sonucunda iyileşme olmazsa daha sert tedbirler hayata geçecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda ülke genelini kapsayacak şekilde iki haftalık kısmi kapanma uygulaması saat 19.00 itibarıyla başladı.

Kısmi kapanma ile yeniden belirlenen sokak kısıtlaması saatlerine göre, yarın saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması da başladı.

"İYİLEŞME OLMAZSA DAHA SERT TEDBİRLER HAYATA GEÇECEK"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulamasına geçileceğini açıklamıştı:

"Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanma uygulanmasına geçiyoruz. Amacımız bu 2 haftalık sürede vaka ve vefat sayılarında önemli oranda düşüş sağlamaktır. Şayet bu iki haftalık dönemde hedeflediğimiz tabloda beklediğimiz oranda iyileşmeyi temin edemezsek devamında çok daha sert uygulamaların gelmesi kaçınılmaz hale gelecektir."

KISMİ KAPANMANIN AYRINTILARI

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine "Kısmi Kapanma" konulu genelge göndermişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes