0530 708 54 54
0530 708 54 54
05 Aralık 2021 Pazar 12:30:00 - Güncelleme:05 Aralık 2021 Pazar 14:15:00

Rusya'dan kriz çıkaracak NATO iddiası!

Kaynak: AA

ABONE OL

Rusya Federal Hava Taşımacılığı'ndan yapılan açıklamada (Rosaviatsiya), NATO'ya ait keşif uçağının sivil uçak rotaları üzerinden uçtuğu belirtilerek "Sivil uçaklar için tehlikeli olayların yaşanması risklerini yaratmaktadır." denildi.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı, NATO'ya ait keşif uçağının sivil uçak rotaları üzerinden uçtuğunu iddia etti.

Rosaviatsiya'dan yapılan yazılı açıklamada, NATO'ya ait CL-600 tipi keşif uçağının, 3 Aralık'ta Karadeniz'in açık sularında 9 bin 200 metre yükseklikte uçuş yaparak, sivil uçaklar için belirlenen hava trafik rotası üzerinden uçtuğu belirtildi.

Söz konusu keşif uçağının, uyarılara yanıt vermediği ifade edilen açıklamada, "NATO uçaklarının Karadeniz bölgesi dahil Rusya'nın sınırlarına yakınlarında yoğunluğunun artması, sivil uçaklar için tehlikeli olayların yaşanması risklerini yaratmaktadır." ifadelerine yer verildi.

Rus hava yolu şirketi Aeroflot da 3 Aralık'ta Tel Aviv-Moskova seferi yapan "А330-300" tipi yolcu uçağının, uçtuğu yüksekliği değiştirme talimatı aldığını açıkladı. Bunun, başka bir uçağın, aynı rota üzerinden geçiş yapması nedeniyle gerçekleştiği iddia edildi.

Etiketler : NATO uçakları Rusya Federal Hava Taşımacılığı sivil uçak rotaları
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes