• BIST
  1328.73
 • Dolar
  7,8187
 • Euro
  9,3602
 • Altın
  449,5470
0530 708 54 54
0530 708 54 54
21 Kasım 2019 Perşembe 08:00:00 - Güncelleme:20 Kasım 2019 Çarşamba 21:36:00

İndirimi kaçırmayın! Fırsat broşürde

Zincir marketlerin broşür ve kataloglarında, her hafta bütçe dostu indirimler sunuluyor. Bazı markalar sadece gıdada fiyatı yarıya indirirken, bazıları da mobilyadan mutfak gereçlerine, kıyafetten elektroniğe kadar birçok üründe hesaplı alışveriş imkanı sağlıyor.

Maliyetler ve mevsimsel etkilerle son aylarda birçok üründe fiyat artışının olduğu görüldü. Market fiyatları da buna dahil. Çoğu kişi ister istemez, alışverişin daha hesaplı yollarını aramaya başladı. Tasarruf bilincinin her geçen gün artıyor olması da bunda etkili oldu. Ancak tasarruf yaparken temel ihtiyaçlardan kısıntıya gitmemek önemli. Bu noktada indirimler öne çıkıyor.

AVANTAJ MARKETLERİ

Özellikle Türkiye geneline yayılmış BİM, A101, ŞOK, Migros, Metro, CarrefourSA, KİM, Bizim Toptan, Koçtaş, Tekzen, gibi zincir marketler, promosyonlarıyla ve indirimleriyle aile bütçesine önemli ölçüde katkı sağlayan indirim fırsatları sunuyor. Bu, rekabetin getirdiği bir sonuç aynı zamanda. Peki nasıl daha ucuza ürün bulunur ve alınır?

TAKİP EDEN KARLI ÇIKIYOR

Teknoloji ve internet hayatımızın her alanını sarsa da, özellikle emekli ve yaşlı vatandaşın tercihi broşürler.  Hangi ürünün nerede ve ne zaman daha ucuza alınabileceğini bu yolla öğreniyorlar. Hatta alışverişlerini broşürlere göre ayarlayanlar var. İhtiyacı olan ürünlerden (örneğin; kıyma, yoğurt, peynir, şeker, ayçiçek yağı gibi) hangisi indirimdeyse o hafta o ürünü alan vatandaş, sonraki hafta diğer ihtiyacını yine broşürdeki indirime göre karşılıyor

MUTLAKA İNCELEYİN

Vatandaş genelde ayağının alıştığı yere gidip, fiyatı bütçesine uyuyorsa alıyor. Ama aynı ürünü daha ucuza farklı bir markette bulmak mümkün. Bu yüzden indirimlerin sıkı takipçisi olmak gerekiyor. Tek tek tüm ürünlerin fiyatlarını ve gramajını kontrol etmek elbette mümkün değil. Bu nedenle haftalık veya aylık yayımlanan bültenler, broşürler ve kataloglar bulunmaz fırsat

TEK TIKLA CEBİNİZDE

Marketlerdeki indirimleri cep telefonlarından izlemek de basit. Apple Store veya Google Play’e girdikten sonra uygulama arama bölümüne; ‘indirim’, ‘aktüel ürünler’, ‘market indirim’, ‘neredekaça’, ‘eBroşür’, ‘Bi’aktüel’, ‘aktüel ürünler kataloğu’, ‘haftanın ürünleri’, ‘indirim sepeti’ yazıp size faydalı olan uygulamaları telefonunuza indirebilirsiniz. Bunun yanında marketlerin kendilerine ait resmi uygulamalarını da isimlerini yazıp aynı şekilde indirmenizde fayda var.

NASIL HABERDAR OLUNUR? 

En az yüzde 15-20 indirim imkanı sunan broşür ve katalogları tükenmediyse marketlerde bulmak mümkün. Büyük marketler, günlük gazetelerde indirimli sundukları ürünleri ilanlarla duyuruyor. Eğer 3-4 markette o hafta sunulan indirimleri yakalamak istiyorsanız, teknolojinin nimetlerinden de yararlanmanızı öneririz. Sırf marketlerin indirimlerini bulmanızı sağlayacak internet siteleri mevcut. Bu uygulamalardan çoğu kişi habersiz.

GÜNCEL SİTELER

Tek tek marketlerden indirim broşürlerini toplayamıyorsanız akakce.com, ebrosur.com, tiendeo.com.tr, neoldu. com, kampanyabul.org gibi internet sitelerinden o haftaki indirim kataloglarını tek tek takip edebilirsiniz. Ayrıca, indirimlerin ne zaman biteceğini de bu platformlarda takip etmeniz mümkün. İhtiyaçlarınızı da bu yolla planlayıp daha hesaplı bir şekilde karşılamış olursunuz.

ÖNE ÇIKAN İNDİRİMLER

BİM-BİM Aktüel

A101-Aldın aldın, haftanın yıldızları, çok al az öde.

ŞOK-Evin ihtiyaçları Şok ucuz. 

MİGROS-Migroskop 

CARREFOURSA-Çiftlikten sofranıza, tatil için ne lazımsa, at sepete, Ramazan bereketi, gurme.

KOÇTAŞ-Koçtaş’ta bu ay.

METRO-Metro.