0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
04 Ağustos 2021 Çarşamba 19:44:00 - Güncelleme:04 Ağustos 2021 Çarşamba 19:44:00

Pakistan: Hindistan yabancı gazetecilerin Cammu Keşmir'e geçişini engelledi

Pakistan, Hindistan'ın, İslamabad'ı ve Azad Cammu Keşmir'i ziyaret etmesi planlanan yabancı gazetecilere izin vermediğini açıkladı.

Pakistan Bilgi ve Yayıncılık Bakanı Çaudri Favad Hüseyin, Hint yetkililerin, 5 yabancı gazetecinin sınırdan geçişine izin vermediğini söyledi.

Pakistan'ın yabancı basın mensuplarına Azad Cammu Keşmir'i ziyaret etmeleri ve haber yapmaları için daima izin verdiğine işaret eden Hüseyin, Hindistan'ın ise Cammu Keşmir için aynı şeyi asla yapmayacağı değerlendirmesinde bulundu.

HİNDİSTAN'I KINAMA MESAJLARI PAYLAŞILDI

Öte yandan Hüseyin, yabancı gazetecilerin, Azad Cammu Keşmir Meclisi'nde, 5 Ağustos oturumuna katılmalarının planlandığını anımsattı.

Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi de Hindistan'ın gazetecilere izin vermemesine tepki gösterdi.

Çok sayıda Pakistanlı bakan ve siyasetçi de sosyal medyadan Hindistan'ı kınayan paylaşımlarda bulundu.

Hindistan'ın, 5 Ağustos 2019'da, Cammu Keşmir'in özel statüsünü kaldırmasının ardından iki ülke arasındaki ilişkiler oldukça gerildi.

Etiketler : Pakistan Dışişleri Bakanı Cammu Keşmir Hindistan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes