0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
30 Ekim 2021 Cumartesi 15:29:00 - Güncelleme:30 Ekim 2021 Cumartesi 15:31:00

Dışişleri'nden Ermeni terörist Sasunyan'ın serbest bırakılmasına tepki

Kaynak: DHA

ABONE OL

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan'ı öldüren Ermeni terörist Hampig Sasunyan'ın ABD'de mahkemece serbest bırakılıp Ermenistan'a sınır dışı edilmesini kınadı. Bilgiç, “Kararı terörizme taviz veren vahim bir hata olarak gördüğümüzü vurguluyoruz” dedi.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç, 1982 yılında şehit edilen Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan'ın katili terörist Hampig Sasunyan'ın ABD'de serbest bırakılarak Ermenistan'a sınır dışı edilmesine ilişkin mahkeme kararıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Bilgiç, "Evvelce hakkında şartlı tahliye kararı alınmış bulunan Los Angeles Başkonsolosumuz şehit Kemal Arıkan'ın katili Ermeni terörist Hampig Sasunyan'ın 3'üncü bir ülkeye sınır dışı edildiği öğrenilmiştir. Adı geçen teröriste ilişkin kararı terörizme taviz veren vahim bir hata olarak gördüğümüzü ve kınadığımızı bir kez daha vurguluyoruz. Bu tür kararların terörizmle mücadeleye değil, terörizmin siyasi hedefler için başvurulabilecek kullanışlı bir araç olarak yüceltilmesine çalışan çevrelerin gündemine hizmet edeceği aşikardır. Bu vesileyle, bir kez daha şehit diplomatımız Kemal Arıkan'ı ve Ermeni terör örgütlerinin saldırılarında hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz" ifadelerini kullandı.

Etiketler : tanju bilgiç dışişleri bakanlığı sözcüsü sasunyan dışişleri bakanlığı ermeni terörist hampig sasunyan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX