0530 708 54 54
0530 708 54 54
19 Ocak 2022 Çarşamba 21:59:00 - Güncelleme:19 Ocak 2022 Çarşamba 21:59:00

Dışişleri'nden Doğu Kudüs'teki zorla tahliyeye kınama

Kaynak: DHA

ABONE OL

Dışişleri Bakanlığı, Doğu Kudüs'te yaşayan Salihiye ailesinin evlerinden zorla tahliye edilmesini kınadı. İsrail'in tek taraflı uygulamalarının iki devletli çözüm vizyonuna zarar verdiğini ifade etti.

Dışişleri Bakanlığı, İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Şeyh Cerrah mahallesinde yaşayan Salihiye ailesinin evlerinden zorla tahliye edilmesini kınadı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Şeyh Cerrah mahallesinde yaşayan Salihiye ailesinin evlerinden zorla tahliye edilmesini kınıyoruz. Şeyh Cerrah semti başta olmak üzere, işgal altındaki topraklarda Filistinlilere yönelik alınan tahliye ve yerlerinden etme kararları uluslararası hukuka ve insan haklarına aykırıdır. İsrail'in Kudüs'ün demografik ve hukuki statüsünü aşındıran tek taraflı uygulamaları, iki devletli çözüm vizyonuna ve kalıcı barış zeminine zarar vermektedir"

Etiketler : Dışişleri Bakanlığı Filistin Devleti İsrail Kudüs
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX