• BIST
  1283.58
 • Dolar
  7,8342
 • Euro
  9,3743
 • Altın
  448,8910
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
10 Kasım 2017 Cuma 10:35:00 - Güncelleme:10 Kasım 2017 Cuma 10:37:00

TFF, TBF, TVF, THF: Büyük Önder Atatürk'ü anıyoruz

TFF, TBF, TVF, THF, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Basketbol  Federasyonu (TBF), Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ve Türkiye Hentbol  Federasyonu (THF), Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 79. yılı  dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

TFF'den yapılan açıklamada, Atatürk'ün sevgi, saygı ve özlemle  anıldığı belirtilerek, "Türkiye Futbol Federasyonu olarak 'Bütün millet ve  memleket evlatlarını sportmen yapabilmek için sarf edilen çalışmanın ehemmiyet ve  kutsiyeti aynı derecede kıymetli ve mühimdir.' diyerek beden eğitimini mecburi  kılan ilk devlet adamı olan Atatürk'ün gençlere emanet ettiği Cumhuriyetimizi tam  bağımsız olarak ilelebet muhafaza etmek ilkesiyle, topluma spor kültürünü  benimsetme, Türk futbolunu uluslararası düzeyde rekabet edecek seviyeye çıkartma  misyonumuzu sürdüreceğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz. Bu düşüncelerle,  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bütün aziz  şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet, şükran ve saygıyla yad ederiz."  denildi.

TBF ise başkan Hidayet Türkoğlu'nun imzasıyla yayımladığı mesajında,  "Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan  ayrılışının 79. yılında saygı, şükran ve minnetle anıyor, başta silah arkadaşları  olmak üzere bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları şad,  mekanları cennet olsun." ifadelerine yer verdi.

TVF'nin internet sitesinde de "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa  Kemal Atatürk’ü, vefatının 79. yıl dönümünde, rahmet, saygı ve minnetle  anıyoruz." mesajı yer aldı.

THF'nin mesajında ise "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal  Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 79. yıl dönümünde özlem, saygı ve rahmetle  anıyoruz." ifadeleri kullanıldı.