• BIST
  1335.16
 • Dolar
  7,8316
 • Euro
  9,4450
 • Altın
  459,0380
0530 708 54 54
0530 708 54 54
06 Nisan 2017 Perşembe 17:40:00 - Güncelleme:06 Nisan 2017 Perşembe 18:19:00

'CHP'nin umutları bitti'

Başbakan Yıldırım Osmaniye'de halka hitap etti

Yıldırım'ın konuşmasından öne çıkanlar:

 

Osmaniye'de vatan sevdası vardır, Osmaniye memleket aşığıdır.


Bahçeli ile ne kadar gurur duysanız yeridir

Hemşehriniz Devlet Bahçeli ile ne kadar gurur duysanız yeridir. Sayın Bahçeli ile beraber çıktık bu yola, hiçbir mihrak bundan böyle hükümet formülleri pazarlığına giremeyecek.

 

Türkeş'in de hayaliydi

Bu sistem değişikliği aynı zamanda 2 gün önce 20. vefat yıl dönümünü andığımız rahmetli Türkeş'in de hayaliydi.

 

Türkiye için en uygun sistem

Türkiye için en uygun yönetim sistemini planladık. Bundan sonra devletle millet arasına hiç kimse giremeyecek. Vesayetçilere, darbecilere, kumpasçılara artık ekmek yok. Devlet, milletine artık tehdit olmayacak.

 

Patron sadece millet

27 Mayıs'ta bugün 'hayır' diyen CHP devreye girdi, milletin seçtiği Menderes'i silah zoruyla alaşağı etti. O sistem 12 Mart'ı, 12 Eylül'ü, 28 Şubat'ı getirdi. Bundan sonra patron sadece millettir. Hükümet sandıkta kurulacak, güvenoyu sandıktan çıkacak. Hükümet daha hızlı karar alacak, bürokrasi azalacak, ekonomi büyüyecek.Türkiye şaha kalkacak

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sİstemi ile Türkiye şaha kalkacak. 14 yıldır hizmet ediyoruz ama bir yandan da şeytan taşlamakla meşgulüz.

 

'Evet' çıkacak, 'Kandil'iniz sönecek

Terör örgütleri ve Türkiye düşmanları hep bir ağızdan 'hayır' diyor. 'Evet' çıkacak, 'Kandil'iniz sönecek. HDP, hendek ve çukur siyasetinin hesabını veriyor, verecek. Türkiye'nin büyümesinden gocunan Avrupa ülkeleri var. Onlar da 'hayır' için çalışıyor.CHP'nin umutları bitti

Cumhuriyet Halk Partisi, adeta 'Cumhuriyete Hayır Partisi'ne dönmüş. Ama onların da umutları bitti, yavaş yavaş onlar da anladı ki bu gidiş, gidiş değil, bu yol, yol değil. Onlar da 16'sında 'evet' çıkacağını gördü ve sonucu gördükleri için gittikçe zıvanadan çıkıyorlar, hırçınlaşmaya başladılar, dillerinden dökülenleri kulakları duymuyor. Ne diyor Kılıçdaroğlu, efendim 15 Temmuz, aslında darbe değilmiş, kontrollü darbeymiş. Geç bunları geç. Sana mı düştü FETÖ'ye sahip çıkmak, bir diyet borcun mu var Kılıçdaroğlu, onu açıkla, diyet borcun mu var?