• Bist 100
  123556
 • Dolar
  5,9302
 • Euro
  6,5793
 • Altın
  295,2580
İstanbul
7 / 10
0530 708 54 54
0530 708 54 54
13 Haziran 2019 Perşembe 08:40:36 | Son Güncelleme: 13 Haziran 2019 Perşembe 09:18:34

Baykal canlı yayında sağlık durumunu anlattı

CHP'nin eski genel başkanı Deniz Baykal, sağlık sorunlarının ardından ilk kez canlı yayına çıktı. 30 yıl boyunca her sabah kalkıp spor yaptığını belirten Baykal, pıhtı atması sonucu yeni bir mücadeleye başladığını anlattı.

CHP'nin eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, geçirdiği rahatsızlığın ardından ilk kez kameralar önüne çıktı. 2 yıl sonra Halk TV’nin konuğu olan Baykal geçirdiği rahatsızlığı anlattı, sağlık durumuyla ilgili bilgiler verdi.

30 yıl boyunca her sabah 06.00’da uyanıp arkadaşlarıyla buluşarak 2,5 saat spor yaptığını belirten Baykal, sağlığına her zaman dikkat ettiğini, içki ve sigara kullanmadığını söyledi.

Pıhtı atması sonucu bu hale geldiğini anlatan Deniz Baykal; beyninin ve kalbinin bu durumdan etkilendiğini söyledi.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

OTURMAYI, KALKMAYI YENİDEN ÖĞRENMEYE BAŞLADIM

Fizyoterapistler eşliğinde tedaviye devam eden deneyimli siyasetçi; oturmayı, kalkmayı yeniden öğrenmeye başladığını söyledi.

"SAĞLIK TAKINTISI BİR ADAM OLARAK..."

Baykal, "Ankara'da 30 yıl yaşadım. Her gün sabah 06.30'da arkadaşlarımla buluşup yürüyüşe çıkardık. 7 kilometrelik bir parkurda, spor yapardık. Antalya'da her sabah saatlerce kulaç atarak yüzmek ve düzenli spor yapmak başlıca meşgalem oldu. Sigara, içki yok. Sağlık takıntısıyla yıllarımı geçirdim. Sonra çok ciddi bir sağlık sorunuyla karşı karşıya kaldım. Pıhtı attı ve kalp, beyin hepsi etkilendi. Şimdi bununla mücadele ediyorum. Bu kadar sağlık takıntısı bir adam olarak, şimdi yürümeyi, oturmayı, kalkmayı yeniden keşfeder gibi bir süreç içindeyim.

NE MEVKİ-MAKAM, NE ŞAN-ŞÖHRET... HİÇBİRİNİN DEĞERİ YOK

Elbette herkes sağlıklı beslenmelidir. Hiçbir şey ebedi değildir. Her şey bir anda yok.. Hayatın geçicilik duygusunu içimize yerleştirmemiz lazım. Ne zenginlik, ne mevki-makam, ne şan-şöhret... Hiçbirinin kalıcılığı, değeri yok.Yaşarken görüp geçtiklerin o kadar. Bu tecrübeleri yaşayınca insan, bu sorgulamayı yapıyor. Önemli olan iyi insan olmak ve çevresiyle iyi ilişkiler içerisinde olmak... Dünyada gerçek güzellik bu." şeklinde konuştu