0530 708 54 54
0530 708 54 54
03 Kasım 2021 Çarşamba 17:00:00 - Güncelleme:03 Kasım 2021 Çarşamba 17:00:00

Başkan Erdoğan hakkında asılsız paylaşım yapanlarla ilgili yasal işlem başlatıldı

Kaynak: DHA

ABONE OL

Emniyet Genel Müdürlüğü, Başkan Erdoğan kastedilerek oluşturulan hashtage manipülatif nitelikte paylaşım yaptığı tespit edilen 30 kişi hakkında yasal işlem başlattı.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nce (EGM) Twitter'da 'ölmüş' etiketi (hastag) altında Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret, tezvirat, onur ve saygınlığını rencide edici içeriklerin yanı sıra dezenformasyon ve manipülatif niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 30 şüpheli hakkında yasal işlem başlatıldığı açıklandı.

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve bağlı il birimlerince, kanunların verdiği yetki ve sorumluluk çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla internet ortamında 7/24 esasına göre sanal devriye faaliyetleri yürütüldüğü hatırlatıldı.

Sanal devriye faaliyetleri kapsamında, Twitter platformu üzerinde Başkan Recep Tayyip Erdoğan kastedilerek #ölmüş etiketine rastlandığı belirtildi. Açıklamada, "Bahse konu etiket altında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret, tezvirat, onur ve saygınlığını rencide edici içeriklerin yanı sıra dezenformasyon ve manipülatif niteliğinde paylaşımlarda bulunduğu değerlendirilen 30 şahıs tespit edilmiş, haklarında gerekli yasal işlemler-çalışmalar başlatılmıştır. Yalan, mesnetsiz ve dezenformasyon ihtiva eden paylaşımlar hakkında gerekli çalışmalar yapılarak adli mercilere gönderilmektedir." denildi.

Etiketler : Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Twitter ölmüş hastag Başkan Recep Tayyip Erdoğan