0530 708 54 54
0530 708 54 54
09 Ağustos 2020 Pazar 19:30:00 - Güncelleme:09 Ağustos 2020 Pazar 19:30:00

Türkiye'nin yanı başında 3 gündür devam eden yangın söndürülemiyor

Kaynak: İHA

ABONE OL

Bulgaristan'da 3 gün önce başlayan yangın hala söndürülemedi. Yangın, komşumuz Bulgaristan ile aramızdaki 20 kilometrelik alanda etkisini sürdürüyor

Bulgaristan’ın Türkiye sınırındaki orman yangını üçüncü gününde devam ediyor. Tunca Nehri istikametine ilerleyen alevler, Edirne’nin sınır köylerinden Suakacağı köyünün karşı bölgesine ulaştı.

Edirne Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı çok sayıda yangın söndürme ekibi ile birlikte Edirne Belediyesi, Süloğlu Belediyesi ve Lalapaşa Belediyesi itfaiye ekiplerinin Bulgaristan-Türkiye sınırında bekleyişleri devam ediyor.

“YOĞUN ÇABA İÇERİSİNDEYİZ”

Edirne Valisi Ekrem Canalp, yangın bölgesine gelerek incelemelerde bulundu. İncelemelere ilişkin valiliğin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, ekiplerin gece gündüz sürekli yoğun çaba içerisinde olduğu vurgulanarak, “Cuma günü, Lalapaşa ilçemizde bulunan Hamzabeyli Sınır Kapımızın güneyinde, Bulgaristan topraklarında başlayan ve sınır hattı boyunca ilerleyen orman yangınının ülkemizi etkilememesi için bütün ekiplerimizle gece gündüz devam eden yoğun bir çaba içerisindeyiz” ifadelerine yer verildi.