0530 708 54 54
0530 708 54 54
27 Haziran 2022 Pazartesi 09:00:00 - Güncelleme:27 Haziran 2022 Pazartesi 10:31:00

Türkiye'nin Latin Amerika çıkarması sonuç verdi! Paraguay ‘soykırım' kararını geri çekecek

Kaynak: Yeni Şafak

ABONE OL

Türkiye'nin Latin Amerika çıkarması sonuç verdi. Paraguay Senato Başkanı, 1915 olaylarını sözde 'soykırım' kararını yeniden senatoya taşıma sözü verdi.

Paraguay, 1915 olaylarını sözde soykırım olarak tanıma kararını geri çekebilir. Paraguay Senato Başkanı, 1915 olaylarını sözde 'soykırım' kararını yeniden senatoya taşıma sözü verdi.

TBMM Paraguay Dostluk Grubu Başkanı Yücel Menekşe, Paraguay Devlet Başkanı Mario Abdo Benítez'le görüşmesini anlattı.

Yeni Şafak'ın haberine göre, Menekşe şunları söyledi:

"Paraguay Parlamentosu 2015 yılında Ermeni soykırım yasa tasarını kabul etti. İki yıl önce Paraguay'dan 12 kişilik bir heyet geldiğinde Meclis'te bunlarla toplantı yaptım. Türkiye ile ilgili ticari, ekonomik iş birliği için yapmış olduğumuz görüşmelerin akabinde Ermeni soykırım yasa tasarısını kendilerinin kabul ettiğini söyledim. 'Madem biz dostluk bağlarını güçlendirmek istiyoruz, bu dostluk bağlarının güçlü kılınabilmesi için, dostluk bağlarının sürekliliğinin sağlanması için sizden istirhamım, senatonuzda bu konuyu tekrar gündeme getirip, kararınızı geri çekmeniz iyi olacak' dedim."

DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK

"Senato Başkanı 'Söz veriyorum senatoda tekrar gündeme taşıyacağım' dedi. 'Bizi çok mutlu edersiniz' dedim. Biz Paraguay'la bu geri çekmeyi sağlayabilirsek dünyaya örnek olacak. 'Ermeni diasporası çok güçlü, çok lobileri var, çok çalışıyor ama en azından iş birliğine, dostluğumuza zarar vermek istemiyorsak bunu kesinlikle tekrar değerlendirip, geri çekmenizi istirham ediyorum' dedim."

Etiketler : Paraguay . Paraguay Senato Başkanı Yücel Menekşe
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes