0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Ocak 2023 Salı 00:59:00 - Güncelleme:24 Ocak 2023 Salı 00:59:00

"Seçim çağrısının iki dönem tartışması için olduğu sonucuna varılmamalı"

Kaynak: TRT Haber

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimin yenilenmesine ilişkin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yaptığı çağrıyı değerlendirdi. Uçum, "İki dönem tartışması için olduğu sonucuna varılırsa TBMM'deki muhalif gruplar büyük yanılgı yaşarlar" dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum, açıklamayı sosyal medya hesabından yaptı.

Başkan Erdoğan'ın seçimlerin yenilenmesine ilişkin çağrısının, Türkiye Büyük Millet Meclisi iradesine saygısı gereği olduğunu belirtti.

"Türkiye Büyük Millet Meclisi, Yürütmenin bu çağrısını değerlendirirse Anayasal rolüne uygun olarak Yürütmeyi yönlendirme gücünü bir kez daha gösterir. Aksi halde Cumhurbaşkanı Erdoğan birlikte seçim kararını alır" ifadelerini kullandı.

Uçum, Cumhurbaşkanının Meclis'e yaptığı çağrının iki dönem tartışmasına çekilmemesi gerektiğine de dikkat çekti, "İki dönem tartışması için olduğu sonucuna varılırsa TBMM'deki muhalif gruplar büyük yanılgı yaşarlar. Halka hesap verirken çifte dikiş sınıfta kalırlar" değerlendirmesinde bulundu.
Etiketler : Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet Uçum Türkiye meclis
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX