Doğan Sarıbeyoğlu


Yayın Tarihi:

08 Ağustos 2018 Çarşamba 01:26:00

ÜÇ BÜYÜKLERDE HAZIRLIK VAR

Yeni sezona girilirken Fenerbahçe’de hazırlık tamamlandı, gerek teknik direktör gerekse futbolcularda sıkıntı yok, çalışmalara çok önem vererek başladılar. İlk yılları olduğu için Teknik direktör ve futbolcular ne kadar zaman içerisinde toparlanabilir göreceğiz. Başkanlarının ekonomik gücü herkese moral verdi. Tek sıkıntı her şeye yeniden başlanması. BJK’da tatlı bahar havası var takım hazır durumda, aynı direktörle sezona girmekte büyük avantaj. Bakalım BJK mı yoksa FB mi ipi göğüsleyecek.

GALATASARAY ZORDA

Başkanımız iki seçim kazanarak göreve gelmişti. Yönetim kadrosunda kulüpçülüğü bilen yok denecek kadar azdı. Biraz bilgisi olan ECE de istifa edip gitti. Terim sayesinde ayakta duruyoruz ama ekonomik konumdaki sıkıntıyı aşamazlarsa başkanımız ne yapacak bilemiyorum, ama bildiğim kadarıyla gelir kaynaklarının yok olduğu yaz aylarından dolayı aşırı para yokluğu yaşanıyor. Transferler de ihtiyacı karşılayacak para şu an için yok. Terim de bu kadro ile şampiyon olamayacağının farkında. Zorda demekle kimseyi suçlamıyorum, ekonomik kriz Aysal döneminden buyana kulübümüzün zorda kalmasına neden olmuştur. Para varsa hayat var, para yoksa hayatta olmayacak.

FUTBOLCULARIN İNANCI AZ

Bütün kulüplerde yerli olsun yabancı olsun, Futbolcular para cebine girmezse sahada top oynamıyorlar. Bir birlerine al gülüm ver gülüm top gezdiriyorlar. Eski yılların fedakarlık savaşı bitmiş durumda. Teknik direktör ne düşünürse düşünsün parasal sorun varsa yan pas geri pas oynuyorlar. Eski yıllarda senetler verilince oynuyorlardı, zaman zaman senetler ödenemediğinden bu rahatlık da son buldu. Bugün Galatasaray’ın bazı futbolculara verdiği senetler var. Bakalım ne yapacaklar, ödeyemezlerse durum zora girer. Şampiyonluk kazananların kasalarına para aktığı için rahat durumda oluyorlar, gelen paralarla hem borçlar ödeniyor, hem de peşin para verebiliyorlar. İnançların artması için kazandırdıkları paraların da artması gerekiyor.