0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

FUTBOL FEDERASYONU DEĞİŞİR Mİ?

Dünya ve Avrupa kupalarının tamamını 15 yaşımdan bu yana izledim. Futbol olarak böyle bir düşüşe rastlamadım. Böyle başladıysa böyle gider, tatsız tuzsuz maçlar izledik. Brezilyanın İsviçre’ ye puan kaybetmesi herkesi şaşırttı. Her dünya şampiyonasında merakla beklediğimiz Brezilya Milli Takımını izlemek oluyordu. Maalesef Brezilya da bile futbol gerilemiş. Arjantin’e gelince statta maçı izleyen Maradona bile tedirgindi güç bela galip gelebildi. Öylesine izlediğimiz maçlarda Sudi Arabistan, Kosta Rika, İran, Sırbistan, Tunus, Panama, Güney Kore gibi ülkelerin takımları varken Türkiye niye yok diye düşündüm, TFF’ye kızdım, tek amaç olan böyle turnuvalardaki tanıtımdan ülkem mahrum kaldığı için. Eski dünya şampiyonalarında dünyaca çok ünlü futbolcular izliyorduk, bu defa tek bir isim bile yok. Hani Messi var dedik, o bile dinleniyordu. Anladığım kadarıyla ünlü futbolcular artık kendilerini tanıtmaya gerek görmüyorlar. Ne futbolcular seyretmiştik. Pele, Maradona, Eusebio, Zidane, Baggio, Müller gibilerini göremeyeceğiz. Futbolu güzelleştirenlerden eser yok. Meksika’nın Almanya’yı yenmesi, İsviçre’nin Brezilya ile berabere kalması sürprizlerin çok olacağının habercisi oluverdi. Bekleyerek oynanacak maçlarda güzellikler olsun diye duacıyım.

ASLAN LİGE SESSİZCE HAZIRLANIYOR

Terim’in varlığı ile hepimizde bir rahatlanma var. Başkan Mustafa bey de sessiz sedasız başarılı işler yapıyor. Ben en çok Dursun başkan döneminde kulüpteki karmaşadan rahatsız oluyordum. Şimdi camia sessizce yapılan çalışmalardan memnun olmakta. Terim’in Florya’da sağladığı sevgi dolu otorite başkanımızın sağladığı sessiz çalışama bizleri bu dönemde mutlu edeceğe benziyor. Yapılacak olan transferlerin tamamı Galatasaray’a katkıda bulacağına inanıyorum, daha önceki yıllarda olduğu gibi cepleri doldurmak için yapılan transferler artık yapılmayacak. Şampiyon olmanın getirdiği çok önemli rakamlar mali sıkıntıdan kurtaracak diye düşünüyorum. Kimler alınacak Terim’in defterinde yazılıdır, önümüzdeki yılda Avrupa’da savaşacağımız için gereken neyse yapmaya çalışacak, o varken huzurumuz yerinde. Bu sezon için gerekenler neyse o yapılacaktır.

FUTBOL FEDERASYONU DEĞİŞİR Mİ?

Haziran ayında ülke yönetimi için seçimler yapılacak. Alınacak olan neticeler bütün sistemlerde değişimlere neden olacak. Değişim dosyasında TFF’de mutlaka vardır. Gerek ulusal takım, gerekse de kulüp takımlarını yönetenler yapılacak olan değişimlerden dolayı gerekli olan maddi imkanları oluşturmaya şimdiden hazırlanmalarında yarar var. Başarısız olan her dalın yönetimi değişecek desem yanlış olmaz. Sporda buna bağlı gelişim olursa en çok yararlanacak olan da futboldur. Atletizmde şimdiden çalışmalara başlamalı, güreş yine tek çaremiz olmamalı, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan gibi ülkeler bile sporda bizden çok ilerdeler. Olimpiyatlara % 62’si yabancıdan üç gün önce dönmüşlerle gidilmemeli. Hazırlığa şimdiden başlanırsa, belki halkımızın yüzünü güldürebilirsiniz.

 

Doğan Sarıbeyoğlu Diğer Yazıları

Terim’le uğraşmayın

15 Eylül 2019

Galatasaray zorda

07 Eylül 2019

Galatasaray başarısız

27 Ağustos 2019

Futbolumuz güç kaybediyor

20 Ağustos 2019

Galatasaray’da karmaşa var

14 Ağustos 2019

Fatih Terim ve Galatasaray

07 Temmuz 2019