0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Şenol Güneş gibi olmalısınız

Trabzon’un futbol ile iç içe olan Sotka Mahallesi’nde dünyaya gelmiş. Fakir bir ailenin çocuğu olarak 15 yaşında başladığı futbol hayatında ailesine bakan kişi olmuş.

Akçaabat Sebatspor’un kalesine geçmiş, burada hastalanmış, iyileşmiş ve Trabzonspor’un kalesini devralarak 6 lig şampiyonluk kupasını kendi elleriyle kaldırmış Şenol Güneş.

Teknik adamlığa geçiş yapmış. Kendini geliştirmiş. Hocaları Ahmet Suat ve Özkan Sümer’den çok şeyler öğrenmiş. İki hocanın harmanlanması yaparak Trabzonspor, Bursaspor ve Beşiktaş’ta başarılı olmuş.

Geldiği mevkiye tırnaklarıyla kazıyarak ulaşmış. Oyuncularına çocukları gibi davranarak onların başarısı için öğütler vermiş. Disiplini ön planda tutmuş. Adalet dağıtıcısı olmuş. Haksızlıklara karşı yaptığı çıkışlarla ekol olmuş birisi Şenol Güneş.

Milli Takımı Dünya 3.’sü yapmış. Güney Kore’de Türk teknik adamlığını ortaya koymuş. Son iki sezonda da İstanbul’un siyah-beyazlı takımı art arda şampiyon yapmış.

Acı çekmiş ama acıtmamış. Vurgun yemiş ama vurmamış. Adam gibi adam olmuş Şenol Güneş.

Çalışkanlığı, üretkenliği, dürüstlüğü ile kendini geliştirmiş ve zirve yapan birisi olmuş.

Oyuncularının abisi, babası ve öğretmeni olmuş.

Ve de çalıştırdığı takımlara para kazandıran bir teknik adam olmuş.

Şenol Güneşler çoğalmalı.

Kamil Anahar Diğer Yazıları

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX