• BIST
  1540.21
 • Dolar
  7,4252
 • Euro
  9,0110
 • Altın
  442,8480
0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Emek üzerinden  siyaset yapmak! 

Konu; Asgari ücret 1,300 TL oluyor patronlar rahatsız. 

Gerçekte kim rahatsız? 

Alın teri ile 12 saat çalıştırılan,1000 TL ile ailesini geçindirmeye çalışan, aza kanaat ederek 'çok şükür' diyen, Ülkesini başka ülkelere şikayet etmeyen, Milli iradeye güvenen ve destekleyen, haklının yanında haksızın karşısında olan, devlet desteği aldığında 'bir torba kömüre oy verenler, makarnacı bunlar' diye hakaret ettiğiniz İŞÇİLER mi? 

"1.300 TL yaparsanız işçi çıkartırız" diye tehdit eden, "Türkiye ekonomisine şu anda 16 milyar TL maliyeti olur" diyen fakat başka partiler vaadlerini 1400,1500, 2000 TL dediklerinde sesini çıkarmayan, özel uçaklarla yatlarla seyahat eden, giydiği takım elbisesi 20 bin TL olan, STK olarak ekonomiye biz yön veririz edasıyla Ülkesini başka Ülkelere şikayet eden PATRONLAR mı ? 
Spekülasyona başladılar 

7 Haziran- 1 Kasım arasında yaptıkları psikolojik algı operasyonları, manipülasyon, spekülasyon hareketlerine tekrar başladılar. Başaramadılar ve Başaramayacaklar. 
Neden mi? 

Askeri ücretle çalışanlarI, AK PARTİ'YE OY VERDİKLERİ İÇİN CEZALANDIRMA TAKTİĞİDİR bu . İşten çıkarma yapacaklar mı? Evet yapacaklar ama SÖZDE. 
Nasıl bir vicdan nasıl bir insanlık 1.000 TL ile geçinen insanların 1.300 TL maaş almalarına tahammül edemez? Almış oldukları herbir kuruş Ekonomiye tekrar geri dönecek bunları bile bile nasıl bir ihanettir bu? 

Gazete manşetlerinde Ekonomi dersi vermek değil mesele. Mesele; 
-Kaldıkları yerden devam etme mücadelesidir 
-Konuyu G20 zirvesine denk getirmek 
Para yönünü Türkiye'ye çevirdi 
-Yatırımcıyı ürkütmek vs vs... 

Ama görmek istemedikleri bir gerçek var tüm dünya liderleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile randevu almak için sıraya girdiler. Gelişmekte olan ülkeler içinde en cazip ülke Türkiye'nin olduğunu biliyorlar, görüyorlar bu gerçek büyüme ile istikrar ortamı birleşti sıcak para tekrar yönünü Türkiye'ye çevirdi. 
Emek üzerinden siyaset yapmak, alın teri üzerinden siyaset yapmak merhametsizliğin bir göstergesidir. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu "Sözümüzden dönmeyiz" dedi ve iş bitti. 

Ülkenin Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Ekonomi Bakanı, asgari ücretle çalışanı mutlu ve rahat... 
Ama onlar asla RAHAT OLMAYACAKLAR.