0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA

YAZARLAR

Wagenhaus-Socienzki

Fenerbahçe ilk yarı diğer 3 maç gibi saldırmadı. Neden? Saldırırsa Alanya’nın 10 yabancılı kontra-atağına maruz kalacağını biliyordu. Çok top dolaştırdılar. Sabırla beklediler. Ta ki Kruse’nin akıl dolu ince hareketine kadar. Kruse’yi tek anlayacak adam Vedat idi, o da ilk yarı topla buluşamadı. Emre çok büyük sac ayağı olduğunu kanıtlandı. Onun boşluğunu Gustavo ilk yarı kapattı. Ama esas Alanya bu değildi. 1-0’dan sonra Alanya bastırdı. Altay’ın büyük hatasını affetmedi. Altay’a biri her yan topa çık demiş ama hiç güven vermiyor. Hem de hiç. Çok yumuşak kalıyor.

Derken ikinci yarı daha başlamadan Jailson bir hata daha yaptı. Maç 2-1 başlamış oldu. Jailson kendini halen orta sahada zannettiği için çok rahat ve sık hata yapıyor. Fenerbahçe ondan sonra defansı orta sahaya kadar çekti. Riskli ama beklenen Fenerbahçe o zaman başladı. Golü bulamadı ama hemen 3.golü yedi. Wagenhaus ve Socienzki sezonu dahil ben böyle defans görmemiştim. Yani ikisi yan yana oynasa bu kadar gol pozisyonu vermezlerdi. Her pozisyon neredeyse gol oldu. Alanya’nın bir tane penaltısı da verilmedi.

Maçın özeti: Emre çok önemli bir oyuncu. Gustavo stoper oynamalı. Jailson kesinlikle stoper oynamamalı. Alper’den kurtarıcı olmaz. Fenerbahçe arka 5liyi düzeltmeden, yediği kadar atmalı. Başka çaresi yok. Yoksa deplasmanlar çok sıkıntılı olur

Emrah Öner Diğer Yazıları

2020

30 Aralık 2019

Jedi Ozan

23 Aralık 2019

22lik delikanlı

07 Aralık 2019

Kara Cumartesi

01 Aralık 2019

Bir VAR’mış bir yokmuş

09 Kasım 2019

Cazcı Kardeşler

04 Kasım 2019

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes