0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Agamemnon'un atları!

Şaşırdık mı?

Elbette hayır!

Eğer, şaşıran varsa da laf aramızda acil kendisini gözden geçirsin derim!

Tam da yazının burasında Habertürk Tv'de Sevgili Kübra Par'ın, "Açık ve Net" programında, Dr. Erdoğan Karakuş Paşa söze Battalgazi ile başladığında Sevgili Kübra kardeşimin, " Erdoğan Bey bugüne gelsek.." dediğini duydum!

İşte, mesele tam da bu, diyecektim ki, Paşam uzun bir, "yooo.." çektikten sonra, "Bunu anlatmazsam Taksim'de patlayan bombayı anlayamazsınız" dedi!

Devamında da daha 8. yüzyılda Battal Gazi'nin Anadolu'dan topladığı altmış bin askerle İstanbul'u fethetmeye yola çıkışından bahsedip, bu patlamanın yeni olmadığını, taaa 8. yüzyıla dayandığını anlattı ve asıl meselenin bizim Anadolu'dan atılmamız meselesi olduğunu söyledi!

Ben de bu meseleyi alıp, taaa milattan önce 7. yüzyıla, "Troya" ya götürüyorum!

Delikanlı Troya ile Batı Medeniyetinin kendisini bağladığı kalleş Atina arasındaki savaş ve sonucunda, kalleş Atina'nın kalleşçe Truva'yı yok etmesine...

"Nereden çıktı" ya da "Ne alaka" diyenlere, Dedemiz Fatih Sultan Mehmet Han'ın, "Allah, beni bu şehrin ve halkının müttefiki olarak bu zamana kadar sakladı. Biz bu şehrin düşmanlarına galip geldik ve onların vatanlarını aldık. Burayı Yunanlar, Makedonyalılar, Teselyalılar ve Moralılar almışlardı. Bunların, biz Asyalılar'a karşı defalarca yaptıkları kötü davranışların intikamını, aradan birçok devirler ve yıllar geçmesine rağmen onların torunlarından aldık" dediğini Sayın Prof. Dr. Erhan Afyoncu Hocamızın Sabah Gazetesi köşe yazısında okumuştum.

Sıkı durun, Gazi Mustafa Kemal Paşa'nın, Çanakkale, Anafartalar Zaferi, Milli Mücadele'de de Büyük Taarruz'dan sonra, Dumlupınar'da "Hektor'un ve Troyalıların öcünü aldık!" demesine ne dersiniz ?

Bu savaş, delikanlılarla kalleşlerin savaşı!

Tam da bir delikanlı savaşı ola. Kurtuluş Savaşı kumandanı ve dünyada delikanlı devlet Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kurucu Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Paşa, dedesi Fatih Sultan Mehmet Han'dan aldığı mirasın farkında olmasaydı, zafer kazanamazdı!

Kurtuluş Savaşı'nın da bize gösterdiği, bu mirası unutmamak!

Unutursak yok oluruz!

Hele de bu fotoğrafı vermişseniz...!

Nereden mi anladım?

Agamemnon'un atları, aramızdan hiç eksik olmayacak...

Ahmet Yenilmez Diğer Yazıları

Kayaların Oğlu ve Ayılar !

31 Ocak 2023

Penguenler

29 Ocak 2023

25 OCAK 2043 ANA HABER BÜLTENİ

26 Ocak 2023

Tercih bizim…

24 Ocak 2023

SENARİST: ROCKEFELLER VAKFI

19 Ocak 2023

Hamd olsun…

17 Ocak 2023

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX