0530 708 54 54
0530 708 54 54

YAZARLAR

Benden demesi

Seçimler bitti mazbatalar alındı, şimdi de partilerde ne olacak, ne kararlar alınacak, Türk siyaseti nasıl şekillenecek merakla bekleniyor.

Bir başka ifadeyle, partiler arası rekabet bitti, şimdi partilerin içerisinde rekabet başladı.

İşin aslına bakarsanız, her siyasi yapı, kendince seçim neticesine bakıp, gördüğü zaviyeden kendince kararlar alacak, yeni döneme göre de kendilerine çekidüzen verecekler.

Kimileri siyaset mazisinde yerini alacak, kimileri de beyin ölümü gerçekleşmiş olduğu halde, fişe bağlı şekilde devam edecek.

Bir de yeni yeni doğumlar olacak gibi...

Hülasa, bu seçimlerin neticesinde, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında arzı endam edecek, yeni siyasi parti ve partiler görmeye de hazırlıklı olalım diyeyim, bu konuyu şimdilik burada kapatayım.

İster kendini, kadrolarını söylemlerini yenileyecek olan partiler, ister yeni doğacak partiler olsun, her iki kesime de naçizane kendimce aciliyet arz eden iki hususu bir kez daha arz etmek isterim.

Birincisi, iktidarda ya da iktidara talip olan siyasi yapıların programlarına çok acilen, "Alınacak tüm kararlar kültür Bakanlığı' nın onayından geçecektir " iradesinin konması!

Çünkü, kültür toplumların hayat klavuzudur!

Çünkü, ekonomiden tutun da şehirleşmeye, sağlığa, eğitime kadar toplumların hayatıyla alakalı her aşama, kültürün konusudur.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, belediyeler, imar konusunda alacakları kararları kültür süzgecinden geçirseler, asla asla asla çarpık şehirleşme olmayacaktır!

Tarım ve Ormancılık Bakanlığı tüm kararlarını kültür süzgecinden geçirirse, çiftçi rahat edecek, millet sağlıklı beslenecek, özellikle yiyeceklerde fahiş fiyat olamayacaktır!

Şu anda hem bölgemizde hem de dünyada sınırlar yeniden şekillenirken, dış politikada alınacak kararlar kültür süzgecinden geçirilip alınırsa, ülkemiz kazanacak, bölgemiz kazanacak, insanlık kazanacaktır.

İkinci husus, ülkemizin en büyük problemlerinden birisi, hatta en elzem problemi de mesleksizliktir!

Şöyle arz edeyim, şu anda istihdamdaki çalışanlarımızın hemen hemen yarıdan fazlası mesleksizlerden oluşmakta! Bu da üretimden sosyal güvenliğimize kadar yapıları çökertmektedir!

Benden demesi...

Ahmet Yenilmez Diğer Yazıları

Yavuz Ağıralioğlu ile hasbihal

21 Mayıs 2024

Üzücü çok üzücü

19 Mayıs 2024

İngiltere ve Japonya reddetti

16 Mayıs 2024

İadeiitibar

14 Mayıs 2024

Ebu Gureyb 2024!

12 Mayıs 2024

MİSLAV KOLAKUŠİĆ

09 Mayıs 2024

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX