0530 708 54 54
0530 708 54 54
21 Kasım 2022 Pazartesi 07:16:00 - Güncelleme:21 Kasım 2022 Pazartesi 07:16:00

KOAH şikayetleri sigaraya bağlanıyor

Havaların soğumasıyla birlikte üst solunum yolu hastalıklarında yaşanan artış, KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) ve solunum rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için farklı etkiler oluşturuyor.

Havaların soğumasıyla birlikte üst solunum yolu hastalıklarında artış yaşanıyor. Bu durumun özellikle KOAH (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) ve solunum rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için farklı etkiler oluşturduğuna dikkat çekiliyor. Doç. Dr. Seda Tural Önür, "Sigara kullanımıyla artık erken KOAH dediğimiz tanımlarda genç yaşta hastalar önümüze gelmekte. 10 erkekten bir tanesinde görülen bir hastalık, en sık 3. ölüm nedeni. Şikayetlerini sigaraya bağlayarak sağlık kuruluşlarına daha geç başvurabiliyorlar. Üst hava yolları enfeksiyonları özellikle kış dönemlerinde atakların artmasına, hastaların daha çok hastaneye başvurmasına ve ölümle seyreden sonuçlara neden olabilmekte" dedi.

Etiketler : koah sigara sağlık
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX