• BIST
  1197.82
 • Dolar
  7,9637
 • Euro
  9,4028
 • Altın
  487,9530
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
25 Ocak 2020 Cumartesi 09:37:00 - Güncelleme:25 Ocak 2020 Cumartesi 09:38:00

Piyade Eğitim Tugayı nedir? Piyade ne demek?

Piyade nedir? Piyade Eğitim Tugayı nedir? sorularının yanıtı arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyor. Askerlik yerleri bugün açıklandı. Askerlik yerlerinin açıklanmasını heyecanla bekleyen adaylar sonuçlarını e-devlet üzerinden sorgulayabiliyor. Askerlik yerleri sorgulamasında "Piyade Eğitim Tugayı" olduğunu görenler bunun ne anlama geldiğini öğrenmek istiyor. Piyade nedir? Piyade Eğitim Tugayı nedir? sorularının yanıtı haberimiz içerisinde yer alıyor.

Piyade nedir? Piyade Eğitim Tugayı nedir? sorularının yanıtı arama motorlarında yoğun olarak araştırılıyor. Askerlik yerleri bugün açıklandı. Askerlik yerlerinin açıklanmasını heyecanla bekleyen adaylar sonuçlarını e-devlet üzerinden sorgulayabiliyor. Askerlik yerleri sorgulamasında "Piyade Eğitim Tugayı" olduğunu görenler bunun ne anlama geldiğini öğrenmek istiyor. Piyade nedir? Piyade Eğitim Tugayı nedir? sorularının yanıtı haberimizde...

PİTYADE NEDİR?

Piyade, kara ordusundaki temel muharip sınıftır. Muharebede en önde bulunan, gerektiğinde düşmanla göğüs göğüse muharebe edecek olan askerlerden oluşur. Piyadeler, timden tabura kadar müstakil kuruluş içinde görev yaparlar. TSK'da piyade sınıfı yakalarındaki yeşil zemin üzerine çapraz tüfekten ayırt edilebilir. Piyadenin temel silahı piyade tüfeğidir.

Piyadenin muharebede vazifesi: Ateş ve manevra ile düşmana yaklaşmak, onu esir almak, imhâ etmek veya ateş, yakın muharebe ve karşı darbe ile düşmanın taarruzunu durdurmak ve püskürtmektir. Bir bölgenin tam olarak ele geçirilebilmesi ve kontrol altına alınabilmesi, ancak piyade birliklerinin mevcudiyeti ile mümkündür.

PİYADE EĞİTİM TUGAYI NEDİR?

Piyade Eğitim Tugayı, KKK'na bağlı piyade sınıfı askeri birliktir. Piyade sınıfı acemi erlere temel askerlik eğitiminin verildiği bir tugaydır.