0530 708 54 54
0530 708 54 54
06 Şubat 2024 Salı 23:37:00 - Güncelleme:06 Şubat 2024 Salı 23:37:00

Gazze'de savaşın durması için Hamas'tan adım: Karar Mossad'a iletildi!

Kaynak: AA

ABONE OL

İsrail, Hamas'ın Gazze'de ateşkese ilişkin olumlu yanıtının Katar aracılığıyla Mossad'a iletildiğini açıkladı.

İsrail, işgalini ve saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi'nde taraflar arasında müzakere edilen ateşkese ilişkin Hamas'ın yanıtının Katar aracılığıyla Mossad'a iletildiğini ve kapsamlı biçimde değerlendirildiğini duyurdu.

İsrail Başbakanlık Ofisi üzerinden Mossad tarafından yapılan açıklamaya göre, "Hamas'ın yanıtı Katar aracılığıyla Mossad'a iletildi. Detayları müzakerelere katılan yetkililer tarafından kapsamlı biçimde değerlendiriliyor." ifadeleri yer aldı.

Hamas akşam saatlerinde çerçeve anlaşmasına ilişkin yanıtını Mısır ve Katar'a ilettiğini açıklamıştı.

Hamas'ın Filistinli gruplarla istişarelerin ardından yanıtını ilettiği vurgulanan açıklamada, "teklifi, tam ve kapsamlı bir ateşkesi garantileyecek, Filistin halkına karşı saldırıları bitirecek, Gazze Şeridi'ne yönelik ablukayı kaldırarak yeniden imarı garantileyecek ve esir takası sürecini tamamlayacak şekilde olumlu karşıladığı" belirtilmişti.

Hamas'tan yeşil ışık! Karar Katar'a bildirildi

Bakan Fidan, Katarlı mevkidaşı ile görüştü: Hamas'ın ateşkes kabulü masada!

Etiketler : İsrail Ateşkeş HAMAS MOSSAD GAZZE FİLİSTİN
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX