0530 708 54 54
0530 708 54 54
03 Mart 2024 Pazar 08:18:00 - Güncelleme:03 Mart 2024 Pazar 08:18:00

Hırsıza kızdı, arabasını zincire vurdu

Kumaşçılık yapan Alaattin Atıcı, otomobiline yüklediği kumaşların sürekli çalınmasından bıkınca aracını zincire vurmaya karar verdi. Zinciri önce kapı kollarına geçirip ardından bagaj ve kapıları sararak asma kilit takan esnaf görenleri güldürüyor.

10 METRE UZUNLUĞUNDA

Samsun'un İlkadım ilçesinde 30 yıldır kumaşçı olan Alaattin Atıcı, 2000 bin model aracını ilginç bir yöntemle kilitliyor. Yaklaşık 10 metre uzunluğundaki zinciri önce kapı kollarında geçiriyor, sonra bagaj ve kapıları sararak otomobilini asma kilitlerle kilitliyor.

İşyerine götürdüğü kumaşları otomobilinden çaldıklarını belirten Atıcı, caydırıcı olması için böyle bir yönteme başvurduğunu söyledi.

ÇAY KAŞIĞIYLA BİLE AÇILIYOR

Bu yöntemin kendisini uğraştırmadığını belirten Alaattin Atıcı, "Arabam eski bir model. Her anahtar uyuyor. Çay kaşığı da alsanız kapıyı açarsınız. Pazarcılık yapıyorum. Mallarımın eksildiğini gördüm. Aklıma böyle bir yöntem geldi. Zincir takmamdaki amacım biraz caydırıcı olsun istedim. Ondan sonra baktım ki ürünlerim daha çalınmıyor. İyi ki yapmışım. Bu yöntem beni uğraştırmıyor. 10 dakikamı alıyor" dedi.

Etiketler : samsun hırsız araba zincir
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX