• BIST
  1786.13
 • Dolar
  12,7717
 • Euro
  14,4438
 • Altın
  736,6080
0530 708 54 54
0530 708 54 54

CHP'li Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Bozkurt canlı yayında rezil oldu! Mahsur kalanlardan haberi yoktu

İstanbul’da etkili olan sağanak yağış nedeniyle Esenyurt ilçesinde Kıraç deresi taştı. Pınar Mahallesi’nde bir bodrum katında mahsur kalanlar için kurtarma çalışması yapılıyor.

Sokakta bulunan pek çok bodrum katı su bastı. Mahallede yaşayan vatandaşlar, su basan evlerde mahsur kalanların olma ihtimali nedeniyle ekiplere haber verdi.

SU TAHLİYESİ BAŞLATILDI

Vatandaşlar bodrum katların demirlerini kırarak daireleri kontrol etmeye çalışırken ekipler de bölgedeki evlerde su tahliyesi başlattı.

Engelli olduğu öğrenilen bir kişi mahsur kaldığı evden kurtarılırken bölgedeki çalışmalar sürüyor.

BELEDİYE BAŞKANININ HİÇBİR ŞEYDEN HABERİ YOK

İstanbul Esenyurt ilçesinde yaşanan üzücü durumu ekranlara taşıyan Habertürk kanalı son dakika bilgilerini almak için yayına bağladığı Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, benim haberim yok deyince, sunucu Esenyurt'ta yaşananları belediye başkanına aktarmaya başladı.

Yaşanan bu trajikomik diyalog dikkatli seyircilerin gözünden kaçmadı. İlk görev yılında böylesine ciddi bir konuda ilgisiz kalan CHP'li Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Bozkurt ilçesinde yaşananları bir tv kanalından öğrendi.

Esenyurt halkı Ekrem İmamoğlu'na isyan etti!

Esenyurt’ta bugün öğle saatlerinde yaşanan selin ardından evleri sular altında kalan vatandaşlar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Esenyurt Belediyesine büyük tepki gösterdiler.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sarı alarm vererek İstanbul’da yaşanacak sel ve ani su baskınlara karşı uyarıda bulundu. İstanbul’da birçok ilçede etkili olan sağanak yağış en çok Esenyurt’ta kendini gösterdi. Pınar Mahallesi’nde yer alan bodrum katı gibi birçok evi su bastı.

Evlerinde hasar oluşan vatandaşlar yağmurun hafiflemesiyle birlikte evlerindeki acı gerçekle karşılaştı ve birçok ev eşyası kullanılamaz hale geldi. Kıraathane işleten Haydar Kaya, "Esenyurt Belediyesi bu mahalleyi özellikle düzenlemiyor. Bu rezilliği hep yaşıyoruz. Suyun önüne geçemedik. Birdenbire geldi. Hasarımız büyük. Özellikle belediyenin artık buraları yapmasını istiyorum. Belediye ve Başkan Kemal Deniz Bozkurt mahallemize bakmıyor. Alt yapı için geliyor belediye ekipleri, akşama kadar yatıp gidiyorlar buradan. Hiçbir iş yapılmıyor" dedi.

"İMAMOĞLU'NA SESLENİYORUM..."

Sel basan evindeki suları tahliye etmeye çalışan Fırat Çelik, "Kendi dairem bu sular altındayım. Ne yapabilirim bu saatten sonra. Ekrem İmamoğlu sana sesleniyorum. Haydi bir ekip gönder de yardımcı ol bize. İmamoğlu artık şu dereyi yapacaksan yap. Selin büyümesiyle buradaki duvar patladı herkesin evine su bastı. Çoluk çocuk evdeydi. Oy toplama zamanı gelip her şeyi söylüyorlar, buradan sana sesleniyorum İmamoğlu" şeklinde konuştu.

"BIKTIK BUNDAN"

Evini su basan Ayhan Akyel, çerde kalan eşyalarını kurtarmak için yarım metre civarında suya giyerek perişan olduklarını dile getirdi. İlk olarak komşularının evini su bastığını ifade eden Akyel, "Tavana kadar su doldu. Bütün her şeyimiz gitti. Buzdolabı yerde yatıyor, koltuklar evde yüzüyor. Dere kapatılabilirdi veya derenin etrafı biraz daha yükseltilebilirdi. Belediye ekipleri gelip görmedi bunu. Daha öncede olmuştu aynı sel. Belediyeye gittik, muhtarlığa gittik. Bıktık bundan kimse çözüm üretmedi" diye konuştu.

"BELEDİYE HİÇBİR İŞ YAPMIYOR"

Gülizar Öztürk ise, "Esenyurt Belediyesi hiçbir iş yapmamakta. Burayı ıslah etme çalışmaları yüzünden beter durumdayız. 1 yaşında çocuğum var aç bir şekilde sokakta. Evimi sel bastı ve bu derenin yapılmadığı için böyle oldu. Belediye hiç bizimle ilgilenmiyor. Gelip ekipler burada gösteriş yapıp gidiyorlar" dedi.

Güvercin besleyen ve derenin kenarında kuşlara yuva yapan Celal Ergin ise selden dolayı bütün kuşların öldüğünü ve sele kapılıp gittiğini söyledi.