0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Eylül 2022 Çarşamba 17:36:00 - Güncelleme:14 Eylül 2022 Çarşamba 17:36:00

Askerin "yükünü hafifleten sistemin" ilk prototipleri güvenlik güçlerine teslim edildi

Kaynak: AA

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Demir, askerin 40 kilograma kadar yükünü, manevra yeteneğine en azetkiyle yüzde 80 hafif hissettiren "Pasif Dış İskelet Projesi"nin tamamlandığını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından, Pasif Dış İskelet Sistemi görüntülerinin yer aldığı video paylaştı.

Paylaşımında askerin 40 kilograma kadar yükünü, manevra yeteneğine en az etkiyle yüzde 80 hafif hissettiren "Pasif Dış İskelet Projesi"nin tamamlandığını belirten Demir, "Interact'ın geliştirdiği sistemin ilk prototiplerini güvenlik güçlerimizin kullanımına verdik. Saha geri bildirimleri akabinde teslimatlara başlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Pasif Dış İskelet Sistemi ile askerlerin üzerlerine insan vücuduna uygun tasarlanmış mekanik bir dış iskelet giydiriliyor. Dış iskelet, operasyona giderken tek asker tarafından ihtiyaç duyulan, balistik yelek, silah, sırt çantası gibi ağır yükleri kolaylıkla taşımaya yardımcı oluyor. Sistemin mekanik yapısı sayesinde yük doğrudan yere aktarılıyor ve asker üzerinde daha az ağırlık hissediyor.

Etiketler : savunma sanayii ismail demir asker
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX