0530 708 54 54
0530 708 54 54
10 Temmuz 2021 Cumartesi 02:45:00 - Güncelleme:10 Temmuz 2021 Cumartesi 11:38:00

TRT'de tarih yeniden canlanıyor

Mevlana'dan Sultan Alp Aslan'a, Barbaros Hayrettin Paşa'dan Mehmet Akif Ersoy'a kadar, tarihte yerini almış birçok ismin hikayesi yeni sezonda TRT 1'de izleyiciyle buluşacak.

'Diriliş Ertuğrul', 'Uyanış: Büyük Selçuklu', 'Mehmetçik Kûtulamâre' ve 'Abdülhamit' gibi dizilerle izleyenleri tarihte yolculuğa çıkaran TRT, yeni sezonda da birbirinden iddialı yapımları ekrana getirecek. Mevlana'dan Sultan Alp Aslan'a, Barbaros Hayrettin Paşa'dan Mehmet Akif Ersoy'a kadar, tarihte yerini almış birçok ismin hayatı, mücadeleleri ve eserleri TRT'de izleyiciyle buluşacak.

İDDİALI YAPIMLAR

Büyük Selçuklu Hükümdarı Sultan Alparslan, dönemin aktörleriyle tarihe damga vuran büyük savaşı güçlü kadrosuyla 'Sultan Alp Arslan' dizisiyle yayında olacak. Gazi Mustafa Kemal Paşa ve Enver Paşa liderliğinde bir grup Osmanlı subayının Libya topraklarında İtalyan işgaline karşı başlattığı destansı mücadele 'Trablusgarb' dizisinde ele alınacak. 66 yıllık yaşamından bıraktığı izle bugüne ışık tutan mutasavvıf Mevlana'nın hikayesi, bir başka Türk mutasavvıf Hacı Bayram-ı Veli'nin öyküsü, TRT'nin iddialı yapımları arasında yer alıyor. Büyük Selçuklu Devleti döneminde yaşayan Abdülkadir Geylani'nin hayatı da Hay Sultan dizisiyle hayat bulacak. Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy'un yaşamı, İstiklal Marşı'nı nasıl yazdığı, mücadelesi de mini dizi olarak izleyenlerle buluşacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes