0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Ocak 2023 Cuma 07:30:00 - Güncelleme:20 Ocak 2023 Cuma 07:30:00

Tıkalı damarlar stent ve balonla açılıyor

Koroner arter hastalığında kullanılan ve daralmış, tıkanmış damarları açmak için yapılan bir uygulama olan stent ve balon tedavisi hakkında açıklamalarda bulunan Kardiyoloji uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Okan Er, "Damar tıkanıklığı olan bir hastaya stent takılmazsa, kalp kası kanlanmasının bozukluğuna bağlı olarak kalp yetmezliği görüyoruz" dedi.

Koroner arter hastalığında kullanılan ve daralmış, tıkanmış damarları açmak için yapılan bir uygulama olan stent ve balon tedavisi hakkında açıklamalarda bulunan Kardiyoloji uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Okan Er, "Damar tıkanıklığı olan bir hastaya stent takılmazsa, kalp kası kanlanmasının bozukluğuna bağlı olarak kalp yetmezliği görüyoruz" dedi. Okan Er, "Hastalarımızın hayat kalitesini bozan göğüs ağrısı, sırt ağrısı, göbek deliğinin üst bölümünde epigastrik bölge dediğimiz yerde ağrılar görebiliyoruz. Özellikle hastanemizde de uyguladığımız el bileğinden yaptığımız radiyal anjiyolardan sonra hastalarımızı aynı gün taburcu ediyoruz. Kasıktan stent taktığımız hastalarımızı biraz daha takip ediyoruz. 12-14 saat sonra taburcu edebiliyoruz. Normal hayatına dönme süresi ise genellikle 48 saati buluyor" diye konuştu.

Etiketler : Tıkalı damarlar Koroner arter hastalığı stent takılma Dr. Öğr. Üyesi Okan Er
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX