0530 708 54 54
0530 708 54 54
17 Haziran 2023 Cumartesi 09:00:00 - Güncelleme:17 Haziran 2023 Cumartesi 09:00:00

Sinsi düşman hipertansiyon

Hipertansiyon sinsice ilerleyip birçok ciddi sağlık problemine neden olabilir, düzenli ölçüm yapılarak takip edilmesi gerekiyor.

İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ahmet Bilge, "Hipertansiyonda baş ağrısı, baş dönmesi, nefes darlığı, çarpıntı, göğüste sıkışma, kulakta çınlama ve sık idrara çıkma gibi belirtilere dikkat edilmeli ve bir uzmana başvurmalısınız. Hipertansiyon belirti vermeden de ilerleyebildiği için hipertansiyon şikâyetiniz olmasa dahi ailenizde hipertansiyon ya da şeker hastalığı öyküsü varsa aralıklı tansiyon takibi yaptırmanızda fayda var" şeklinde konuştu. Birçok dahili problemin hipertansiyonun oluşumunda etkin rol oynadığını vurgulayan Uzm. Dr. Ahmet Bilge, "Mevcut böbrek hastalığı, böbrek üstü bezi tümörleri, tiroit, kan damarlarındaki sorunlar ve kullanılan bazı ilaçlar hipertansiyonu oluşturabilir. Bu sorunlardan biri ya da birileri sizde varsa hipertansiyonunuzun olup olmadığının araştırılması gerekmektedir "ifadelerini kullandı.

Etiketler : hipretansiyon nefes darlığı baş dönmesi baş ağrısı çarpıntı sağlık
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX