0530 708 54 54
0530 708 54 54
17 Mayıs 2024 Cuma 07:45:00 - Güncelleme:17 Mayıs 2024 Cuma 07:45:00

Sahte güneş gözlükleri katarakt nedeni

Göz Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Genç, orijinal olmayan güneş gözlüklerinin katarakt hastalığına sebebiyet oluşturabileceğini vurguladı.

Havaların ısınması ile güneşin kendisini gösterdiğini belirten göz hastalıkları uzmanı Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Genç, orijinal olmayan rastgele alınan güneş gözlüklerinin, gözde olumsuz bir etki oluşturabileceğini hatta katarakt hastalığına sebebiyet oluşturabileceğini vurguladı. Genç, "Yaz aylarında veya yaz aylarına girişte bahar aylarında sık görülen göz hastalıklardan, toplumda da çok yaygın görülen göz alerjisi rahatsızlığıdır. Göz alerjileri, çevresel polenler, çiçek tozları veya çevredeki diğer etkenlere bağlı gözde kaşıntı, ağrı ve kızarıklıkla seyreden bir hastalıktır. Bu hastalık özellikle bizim toplumumuzda daha sık görülmektedir. Hastalığın belirtileri, gözde kaşınma, yanma, batma ve sulanma olabilir" dedi.

Etiketler : sahte güneş gözlükleri katarakt
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX