0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Mayıs 2022 Salı 08:00:00 - Güncelleme:24 Mayıs 2022 Salı 08:00:00

Obeziteyle mücadelede doğru beslenme öğretilmeli

Türkiye'nin obezitede Avrupa'da birinci ve dünyada 4. sırada olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. A. Murat Koca, obeziteyle mücadelede acil önlemler alınması gerektiğini vurguladı.

Türkiye'nin obezitede Avrupa'da birinci ve dünyada 4. sırada olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. A. Murat Koca, obeziteyle mücadelede acil önlemler alınması gerektiğini vurguladı. Hareketsiz yaşam tarzı ve yanlış beslenmenin obezitenin ana nedeni olduğunu kaydeden Koca, her yaşta doğru beslenme bilincinin artırılması gerektiğini vurguladı. "Obezite tüm vücudu etkileyen bir metabolik sorundur" diyen Op. Dr. A. Murat Koca, "Özellikle kalp ve damar sistemi hastalığı, şeker hastalığı (tip2), uyku apnesi, belli kanserler, kemik ve eklem sistemi bozukluklarına yol açabilir. Ayrıca depresyon, adet sorunları ve kısırlık, erken bunama, kolesterol yüksekliği, gut, yüksek tansiyon, karaciğer yağlanması, hamilelik ve bebek sorunları, safrakesesi ve pankreas sorunlarına da neden olabilir" uyarısında bulundu.

Etiketler : Obeziteyle mücadelede Op. Dr. A. Murat Koca uyku apnesi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX