0530 708 54 54
0530 708 54 54
08 Mart 2023 Çarşamba 08:30:00 - Güncelleme:08 Mart 2023 Çarşamba 08:30:00

Obezite estetik değil, sağlık sorunu

Obezitenin ciddi hastalıklara zemin hazırlayan önemli bir sağlık sorunu olduğunu söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kadir Yıldırım, obeziteye estettik olarak değil, sağlık sorunu olarak bakılması gerektiğini söyledi.

Obezitenin ciddi hastalıklara zemin hazırlayan önemli bir sağlık sorunu olduğunu söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kadir Yıldırım, obeziteye estettik olarak değil, sağlık sorunu olarak bakılması gerektiğini söyledi. Çocuklarda da hastalığın çığ gibi büyüdüğünü dile getiren Kadir Yıldırım, "Bunun en büyük nedeni hareketsiz yaşam, fast food ve rafine gıda tüketiminin çok fazla olmasıdır. Bu yüzden obeziteden kurtulmanın en önemli yolu, sağlıklı ve dengeli beslenerek hareketli bir yaşam tarzına sahip olmaktır" şeklinde konuştu.

Etiketler : Obezite estetik değil Dr. Öğr. Üyesi Kadir Yıldırım obeziteye estettik
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX