0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
28 Mart 2022 Pazartesi 08:30:00 - Güncelleme:28 Mart 2022 Pazartesi 10:34:00

Kovid-19 sonrası solunum terapisi nefes aldırıyor

Uzun süredir solunum hastalığı olanlar için uygulanan ve doğru nefes alma tekniklerini içeren Pulmoner rehabilitasyon, solunum sıkıntısıyla başa çıkabilmeyi sağlıyor.

Uzun süredir solunum hastalığı olanlar için uygulanan ve doğru nefes alma tekniklerini içeren Pulmoner rehabilitasyon, solunum sıkıntısıyla başa çıkabilmeyi sağlıyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Merda Erdemir Işık, "Pulmoner rehabilitasyon programlarını KOAH hastaları başta olmak üzere bronşektazi, kistik fibrozis, interstisyel akciğer hastalıkları, göğüs duvarı hastalıkları ve akciğer kanseri hastalıkları olan bireyler için de öneriyoruz. Aynı şekilde akciğer nakli öncesi ve sonrası süreçte de programların faydasını görüyoruz. Kovid-19 geçirdikten sonra solunum şikayetleri devam eden, aktivitelerinde kısıtlanma ve nefes darlığı yaşayan hastalar için de pulmoner rehabilitasyon öneriliyor" diyerek pulmoner rehabilitasyonun önemini vurguladı.

Etiketler : Kovid-19 KOAH hastaları bronşektazi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX